Спеціальні потреби

Ізраїльтяни задумалися про зміну влади в країні


Незавершеність, з якою закінчився нещодавній конфлікт у Лівані, похитнула віру ізраїльтян у свого прем'єр-міністра Егуда Олмерта. Невдоволення громадян діями свого уряду може прискорити зміну політичного керівництва країни.

Трьох членів ізраїльського Кнесету нещодавно вивели з Парламенту за те, що вони переривали запитаннями промову прем'єр-міністра Егуда Олмерта. Проведені найбільшою в країні газетою «Єдіот Ахронот» опитування виявили, що 63 відсотки реципієнтів бажають відставки Олмерта. Міра Слаські - матір солдата, який загинув у конфлікті з Гезболою говорить, що ситуація в країні невтішна, і вони хочуть змінити все їхнє керівництво. Вони відчувають, що ті не дали собі раду. І тепер усіх до єдиного треба відправити додому - від прем'єр-міністра до воєначальників.

Перед війною в Лівані прем'єр-міністр Олмерт та міністр оборони Амір Перетз навряд чи взагалі уявляли собі, як керувати військовими діями. Їх звинувачують у ряді невдач під час конфлікту. Урі Дромі з ізраїльського інституту демократії говорить так: «Люди зараз дуже невдоволені. А зокрема резервісти, які повернулися з фронту, відчувають, що військом невідповідно керували. Бракувало послідовності та чітких розпоряджень. Натомість мали місце нерішучість і невизначеність у підготовці до наземної операції». Багато хто з резервістів відкрито висловлюють невдоволення урядом. А за традицією, службовці запасу відіграють в ізраїльській політиці важливу роль. Пол Шем з інституту Близького Сходу каже так: «На відміну від багатьох країн, більшість чоловіків у Ізраїлі - резервісти, зокрема офіцери запасу. Часто стається так, що у війську вони - звичайні рядові, а в цивільному житі - впливові та дійові політики».

Між тим прем'єр-міністр Олмерт видав розпорядження провести слідство в справі допущених під час Ліванської війни помилок. Деякі оглядачі вважають, що це допоможе приборкати обурення ізраїльтян з приводу конфлікту. Однак є і критики такого заходу. Вони наполягають, що одного розслідування не досить, і що треба натомість створити урядову комісію, яка матиме повноваження усувати невідповідних членів уряду.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG