Спеціальні потреби

Хусейна тепер звинувачують ще й в геноциді проти курдів


Колишній іракський диктатор Саддам Хуссейн знову постав перед судом. Цим разом на підставі звинувачень у геноциді курдського населення Іраку майже два десятиліття тому. Як і на першому судовому процесі, Хусейн неадекватно реагував на пред'явлені йому звинувачення.

Саддам Хусейн відмовився назвати своє ім'я або визнати свою вину у пред'явлених йому звинуваченнях у геноциді та воєнних злочинах. Головний суддя від його імені подав заяву – «невинний». Саддамові Хусейну та шістьом іншим підсудним інкримінується здійснення кривавої розправи над курдським населення Іраку в рамках так званої операції ''Анфал''. Жертвами цієї кампанії у 1987-1988 роках стали приблизно 100 тисяч курдів. Метою кампанії було знищити курдські озброєнні угруповання, які підтримували ідею незалежності, і витіснити курдів з районів уздовж іракського кордону з Іраном. Саддам обвинувачував курдів у змові з Іраном, з яким Ірак тоді вів війну.

Люди, що залишилися живими після операції Анфал казали, що під час цієї кампанії було спустошено цілі заселені курдами райони в північному Іраку. За їх словами, у цих заходах була використана заборонена хімічна зброя, а тисячі молодих курдських чоловіків пропали безвісті. Одна жінка каже так: «Їх усіх треба зліквідувати. Ми хочемо, щоб Саддам та його послідовники, і всі, хто працював для нього, були страчені у нас на очах».

Суд не розглядатиме найвідоміший інцидент операції ''Анфал'' - застосування отруйного газу у містечку Галабджа у березні 1988 року, внаслідок якого загинуло п'ять тисяч курдів. Цей злочин буде предметом окремого розслідування.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG