Спеціальні потреби

В Лівані не буде стабільності ще кілька місяців


Ситуація у південному Лівані залишатиметься на межі зриву ще два - три місяці, вважає один з високопосадовців ООН. Саме стільки часу пройде, поки ліванські та міжнародні сили зможуть заповнити вакуум безпеки, вважають експерти.

Обумовлені угодою про припинення вогню між Гезболою та Ізраїлем, міжнародні миротворці поки що повільно прибувають до регіону. Щоправда, міністерство закордонних справ Італії щойно пообіцяло надіслати до Лівану до трьох тисяч своїх солдатів. Між тим у самій країні тривають відновлювальні роботи. Поки бульдозери розчищають розбомблені райони Лівану, різні організації працюють над поновленням екосистеми та ліквідацією амуніції, якою закидано чимало селищ та містечок. Ліванський Ґрінпіс говорить про негайну потребу очищення пляжів та берегів від нафти, яка розлилась у результаті ізраїльських бомбардувань. За підрахунками Ґрінпісу, від 10 до 15 тисяч тонн нафти вилилось у Середнеземне море. На одному з відео, зробленому під водою, видно вплив нафти на рибу та екосистему. ‘‘Ми побачили кілометри морського дна покриті нафтою. Це свідчить про поширення забруднення за межі берегів та поверхні води аж під воду. Це показує, що необхідно негайно боротися з цією бідою’’, - говорять фахівці.

Британські експерти деактивують та збирають снаряди, що не вибухнули на околицях міста Тир. ООН звернулась по допомогу в деактивації мін, ракет та амуніції до міжнародної групи із ліквідації мін. Залишені війною вибухові пристрої ставлять під загрозу життя місцевого населення, особливо дітей, говорять експерти групи: ‘‘Я знаю два випадки. У першому дитина збирала виноград і з гілок на неї впав вибуховий елемент. В іншому випадку, 20-річна людина збирала яблука, і знов таки у гіллі застряг вибуховий елемент. Від тремтіння дерева він впав, вибухнув і людина загинула’’. За підрахунками ООН, близько дев’яти тисяч елементів, що ще не розірвались, розкидані по території Південного Лівану.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG