Спеціальні потреби

В Іраку небезпечно бути навіть спортсменом


Видається, що жодну з суспільних сфер Іраку не можна назвати безпечною, включаючи й спорт. В липні цього року були захоплені члени Олімпійського національного комітету Іраку і більше, ніж 30 інших людей.

А минулого тижня, на стадіоні в місті Хадгар разом із самогубцем загинуло ще 10 осіб. На адресу національної футбольної команди Іраку також вже надходили погрози. Про всяк випадок, команда переїхала з Багдаду до північного міста Ірбіл. Національна футбольна команда Іраку наразі тренується у північному місті Ірбіл, що розташований у відносно мирному переважно курдському районі країни. Менеджер команди Акрам Салман каже, що хотів через погрози подати у відставку, але не зміг знайти собі заміну. Врешті він прийняв рішення перевезти команду кудись подалі від Багдаду. «Всі знають, що ситуація в Іраку дуже небезпечна, особливо для професійних футболістів. Жоден з них не міг грати в Багдаді. До нас телефонували і погрожували гравцям та тренерам. Небезпека зростала як для нашого життя, так і для нашої емоційної стабільності», - говорить він.

Тренер Джалал Рахман каже, що для багатьох Іракців команда символізує єдність і доводить, що незважаючи на всі відмінності, Іракці можуть працювати разом. Зокрема він говорить так: «Працюємо як одна команда, хоча серед нас є курди, араби, мусульмани, християни з таких міст як Багдад, Мосул та Басра. Словом, звідусіль. Ми як кошик з фруктами».

Ось чому, за його словами, команда стала мішенню для тих, хто хоче поділити країну. Нападаючий Емад Могаммад говорить, що команда продовжуватиме представляти Ірак, незважаючи де її розмістять. «Загрозою небезпеки намагаються зупинити не тільки нас, а й спорт взагалі. Однак ми вирішили продовжувати боротьбу як одна команда, Національна Команда Іраку. І я, незважаючи на труднощі, хочу довести це своєю успішною грою», - говорить він. Перебуваючи тут в місті Ірбіс команда сподівається, що врешті зможе зосередитися виключно на футболі.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG