Спеціальні потреби

Про результати конференції з питань СНІДу


У Торонто сьогодні останній день роботи шістнадцятої міжнародної конференції з проблем ВІЛ/СНІДу. Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, яку представляє на конференції її президент Володимир Жовтяк, була відзначена почесною нагородою. Про підсумки конференції та винагороду йдеться в розмові Володимира Звіглянича з паном Жовтяком.

ВЗ: Пане Володимире, сьогодні заключний день конференції у Торонто з проблем ВІЛ/СНІДу. Як би Ви підсумували минулі дні і те, що відбулося сьогодні?

ВЖ: Сьогодні буде закриття конференції о дванадцятій годині. Резюмуючи конференцію, хочу сказати, що для делегації з України, ця конференція була вкрай продуктивною. Україна вже брала участь у конференції на новому, більш високому рівні. Були присутні на конференції не тільки представники громадськості, неурядових організацій, але й представники держави, зокрема, Міністерства охорони здоров’я, профклінік. Було дуже багато зустрічей як з партнерами, так і з можливими партнерами. Зокрема, вчора відбулася гарна зустріч з представника однієї з фармацевтичних фірм, яка запропонувала поставити декілька апаратів для вірусної нагрузки, для аналізу на резистентність, які вкрай необхідні для нашої країни. Причому зроблять вони це безкоштовно. Ми маємо надію, що після цієї конференції ми зробимо спільно з державою цю роботу і розширимо доступ до діагностики і лікування ВІЛ-інфікованих в нашій країні, зокрема, на цьому обладнанні в декількох містах України. На конференції багато ВІЛ-активістів, зокрема, з Африки присутня така організація, як «ТАК». Група по лікуванню не задоволена результатами конференції, тому що ціни на лікування залишаються дуже високими і недоступними для багатьох країн світу.

ВЗ: Я чув, що більше хочуть просувати вироблення, так би мовити, непатентованих препаратів проти ВІЛ/СНІДу, зокрема, в Індії та Китаї, щоб певним чином знизити кошти такого лікування. Чи здобуло це підтримку?

ВЖ: Ця робота вже ведеться декілька років і хочу сказати, що наша мережа має досить поміркований до цього підхід. Ми вважаємо, що лікування повинно бути не тільки дешеве, але й якість препаратів також повинна бути. Тому, якщо ми говоримо про препарати-дженерики, то вони обов’язково повинні бути згідно стандартів ВООЗ та інших стандартів якості. Брендові компанії також знижують ціни на антивірусне лікування. Зокрема, в нашій країни буває, що препарат-дженерик коштує дорожче, ніж препарат-бренд. Це досить абсурдна ситуація, але наприкінці дві тисячі п’ятого року ми таку ситуацію мали. Тобто, якщо ми говоримо про дженерики, то вони повинні бути, але вони повинні бути якісні, дешеві і обов’язково відповідати стандартам ВООЗ.

ВЗ: А що говорилося про проблему достатнього харчування для того, щоб не знижувався імунний опір організму до ВІЛу?

ВЖ: Коли ми говоримо про антиретровірусне лікування, то повинне бути якісне харчування. Ліки без якісного харчування не будуть діяти або матимуть зворотній ефект. Деякі ліки треба приймати два-три рази на день десь годину після їди або за дві години до того. Цього обов’язково треба дотримуватися, щоб ліки мали дієвий результат.

ВЗ: Скажіть, будь ласка, як була відзначена Ваша мережа на конференції?

ВЖ: Всеукраїнська мережа брала участь у багатьох секціях у якості доповідачів. Ми здобули передовий досвід у галузі зниження цін на антиретровірусне лікування. Ми брали участь у таких секціях, як адвокація, лобіювання прав людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Ми ділилися своїм досвідом. Мережа була відзначена нагородою «Червона Стрічка» за досягнення в сфері протидії стигмі та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Це - почесна нагорода, яка була вперше в цьому році започаткована і ми маємо надіє, що після цієї нагороди ми і далі будемо працювати гарно і ефективно задля лобіювання прав і інтересів ВІЛ-позитивних людей.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG