Спеціальні потреби

Ізраїль пiдтримав мирну iнiцiативу Ради Безпеки ООН


Кабінет Міністрів Ізраїлю пiдтримав резолюцію ООН про припинення вогню, яке б поклало край конфліктові ізраїльтян з бойовиками Гезболи у Лівані. Те ж саме зробив і ліванський уряд ще у суботу.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан говорить, що прем'єр-міністри Ізраїлю і Лівану погодилися, що перемир'я повинно набрати чинності з понеділка. Напередодні засідання Кабінету міністрів Ізраїлю один з його членiв заявив, що Ізраїль стежитиме за Гезболою, щоб побачити, чи угруповання виведе своїх бойовиків з південного Лівану, як того вимагає резолюція ООН, схвалено Радою Безпеки ООН у п`ятницю. У документі закликається до повного припинення воєнних дій ще до того, як у Лівані буде розгорнуто миротворчий контингент до п'ятнадцяти тисяч солдатів.

Попри міжнародні дипломатичні зусилля, сторони конфлікту продовжували у неділю обмінюватися вогнем. У той час, як ізраїльська авація бомбардувала південні передмістя Бейруту, бойовики Гезболи обстрілювали ракетами північні частини Ізраїлю.

За даними ізраїльських посадовців, у результаті ракетного обстрілу Гезболи, що влучив у будинок поблизу ліванського кордону, загинув один цивільний і дванадцять інших було поранено. А до цього ліванський уряд повідомив, що ізраїльські вiйськовi літаки атакували нові цiлi у Лівані.

Загалом щонайменше дев'ятсот ліванців, більшість з яких мирне населення, загинули від початку конфлікту. Більше сто сорока ізраїльтян - в основному солдатів, загинули від того часу, як Гезбола викрала двох ізраїльських солдатів, спровокувавши тим самим конфлікт.


Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG