Спеціальні потреби

Коментар Луценка щодо роботи в уряді


Через тиждень після призначення нового уряду в Україні перед журналістами з’явився міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Він пояснив, чому вирішив залишитися в уряді Януковича, попри свої попередні заяви.

Юрій Луценко обрав вдалий день для того, аби поговорити з журналістами на незручну для себе тему – присутність в уряді Януковича. Сьогодні він оголосив про те, що міліція знайшла викрадені місяць тому полотна Марії Присяжнюк. Це серйозний успіх української міліції. Саме заради того, аби продовжити початі справи, Юрій Луценко ухвалив для себе нелегке рішення працювати під керівництвом Януковича. Про це сам Луценко говорить не без іронії:

«Невеличкою, але причиною є пісня, яка постійно крутилася в голові «Я не здамся без бою». Співає Славко Вакарчук. І Янукович це підтримує в цьому. І третя причина: всі дні по телевізору, коли я лежав в палаті, демонстрували на НТН, здається, чудовий фільм «Холодне літо 53-го». Село без участкового є дуже небезпечним з точки зору громадян, які в ньому живуть».

Власне, він каже, що його подальше перебування в головному міліцейському кріслі країни – то була воля Президента Ющенка:

«Я був поставлений перед факторм того, що президент України вніс саме мою кандидатуру на посаду міністра внутрішніх справ для розгляду у Верховній Раді. Я прийняв рішення залишитися міністром внутрішніх справ. Президент сказав про те, що не бачить підстав міняти міністра внутрішніх справ, бо в цілому задоволений і діяльністю, і енергією, які я мав на роботі в МВС до керування уряду Януковича. Він вважає, що мої особисті політичні симпатії мають поступитися місцем роботі в ім’я служби».

Зараз Луценко демонструє максимальну незалежність від свого нового шефа, і продовжує заявляти, що на його думку, зняття судимостей з Януковича було протизаконним. Міністерство не збирається закривати і справи проти людей із оточення колишнього президента – Ігора Бакая, Руслана Боделана та інших. Зараз їхні справи у відомістві прокуратури.

Сам Луценко нині думає і над тим, як відобразиться на його рейтингу рішення залишитися у кріслі міністра уряду Януковича. Відтак просить вибачення і розуміння у своїх прихильників:

«Я свідомий того, що таке моє рішення принесе розчарування серед частини моїх симпатиків. Хочу принести їм вибачення за те, що не дотримався свого слова залишитися для того, щоб побороти політику на оновлення міліції і очищення суспільства від криміналітету».

Новий старий міністр каже, що за крісло не тримається. У випадку будь-якого тиску з приводу його роботи обіцяє піти у відставку.

XS
SM
MD
LG