Спеціальні потреби

Викрадено трьох співробітників Нашого радіо


Київська радіостанція вимагає розслідувати викрадення своїх співробітників. Їх силоміць вивезли за межі столиці і утримували декілька годин. Цю справу поки що не пов'язують із професійною діяльністю працівників радіо. Однак експерти зауважують - потенційні небезпеки для свободи слова в Україні все ще надто серйозні.

Трьох співробітників «Нашого радіо» викрали в самому центрі української столиці. За словами директора станції Богдана Болховецького, події розгорталися за таким сценарієм: двоє співробітників комерційного відділу та водій радіостанції стояли у заторі на вулиці Артема. Невідомі люди силоміць затягли їх в свої авто та вивезли за місто. У лісі від викрадених вимагали повернути дипломат. При цьому заручників били і залякували пістолетом, стріляючи у повітря. Лише через чотири години після викрадення співробітників радіостанції відпустили. При цьому відібрали гроші та мобільні телефони. Відразу після повернення співробітники радіо написали заяви у міліцію з вимогою знайти нападників, говорить Болховецький:

«Перша година дня. Вулиця Артема,15. І через декілька годин у тебе стріляють над головою, знають все про твоїх батьків. Приїжджають чотири автомобіля і тебе вивозять кудись в чорних джипах. Хіба це не абсурд? У нас же це колись вже було!»

Ні самі постраждалі, ні правоохоронці поки що не схильні пов'язувати викрадення співробітників радіостанції з їхньою професійною діяльністю, принаймні до закінчення слідства у цій справі. Втім, на всякий випадок звернулися до президента, генпрокурора та міністра внутрішніх справ з проханням взяти цю справу під свій особистий контроль.

Експерти кажуть – здобутки в царині свободи слова чи не найвизначніші в післякучмівський період. Саме про них найчастіше згадує президент, коли розповідає про досягнення країни за час свого керівництва. Втім, в Інституті масової інформації кажуть – насправді, ситуація далека від оптимізму. Лише за минулий місяць в Україні зафіксовано чотири напади на журналістів, які найімовірніше пов'язані із їхньою професійною діяльністю. При чому в жодному із них винних не тільки не покарано, а й не встановлено.

Деякі побоювання щодо збереження завоювань в царині свободи слова висловлюються й у зв'язку з поверненням до влади політичної сили, яку очолює Віктор Янукович. Багато людей вважають його представником влади, яка керувала мас-медіа за допомогою темників та погроз.

Минулого місяця Партії Регіонів довелося виправдовуватися за напад свого депутата на знімальну групу телеканалу СТБ. Олег Калашніков намагався перешкодити журналістам знімати в таборі прихильників Віктора Януковича перед Верховною Радою. Майже тисяча українських журналістів підписали листа з вимогою до Партії Регіонів вибачитися, повернути відібрану касету та позбавити нападника депутатського мандату. В тому випадку регіонал» попри очікування, не стали захищати свого колегу. Віктор Янукович особисто вибачився перед журналістами. А Калашнікова виключили із фракції, хоча він і залишився депутатом.

Відносно м'яким виявилося й покарання охоронця офіса донецької фірми «Люкс», яку пов'язують із впливовим регіоналом Рінатом Ахметовим. Минулого року він перешкоджав творчій групі телепрограми «Закрита зона» знімати поблизу донецького ботанічного саду. Суд хоча й виніс йому обвинувачувальний вирок, однак відразу ж амністував.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG