Спеціальні потреби

Франція і США переробляють проект резолюції


Франція і США погодилися переробити поданий ними проект резолюції Ради Безпеки ООН для врегулювання конфлікту між Ізраїлем та базованою в Лівані Гезболою. Дипломати вважають, що переробка документу ще дальше відстрочить голосування в справі його ухвалення.

Рішенню Франції та США передував заклик делегації від Ліги арабських держав на адресу Ради Безпеки прийняти постанову про негайне припинення вогню між сторонами та виведення з Лівану усіх ізраїльських сил.

Серед країн, які виступають проти існуючої версії резолюції, є Ліван, оскільки документ не містить у собі положень про виведення з його території ізраїльських сил. Бейрут зі свого боку пропонує розгорнути на півдні країни 15 тисяч своїх солдатів, які разом з пропонуваним стабілізаційним контингентом ООН могли б патрулювати прикордонну смугу.

Постійний представник Ізраїлю при ООН Ден Ґіллерман заявив, що його країна виведе свої війська з Лівану лише за умови знайдення політичної розв`язки конфлікту та розгорнення в регіоні надійних багатонаціональних сил.

Міністр закордоних справ Катару Гамад бін Яссем аль-Тані, виступаючи від імені делегації Ліги арабських держав, звинуватив Раду Безпеки ООН у бездіяльності.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG