Спеціальні потреби

США і Франція переглядають пропозиції врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Гезболою


Дипломати не виключають, що пошуки ефективного рішення можуть затягнути голосування з приводу резолюції у Раді Безпеки ООН у кращому випадку до четверга.

Проблема у тому, що Вашингтон і Париж не можуть дійти згоди у багатьох важливих аспектах, починаючи із заклику до негайного припинення вогню. Президент Франції Жак Шірак, коментуючи результати екстреної наради з трьома членами свого кабінету міністрів, піддав гострій критиці Вашингтон за те, що останній відмовляється закликати сторони до негайного припинення вогню. Водночас Шірак наголосив, що американсько-французький проект резолюції повинен включати вимоги арабських країн і Лівану. На його думку, є аморальним залишати ситуацію без змін і не домагатися зупинення військових дій.

Ліван виступає проти проекту резолюції, оскільки в документі не передбачається виведення ізраїльських сил. Бейрут запропонував розгорнути на кордоні 15 тисяч своїх військ, які б разом з розширеним миротворчим контингентом ООН патрулювали б південь Лівану.

Між тим помічник Державного секретаря США Девід Велш, який перебуває з візитом у Бейруті, зустрівся з прем'єр-міністром країни Фуадом Синіорою. Глава ліванського уряду, який ще до недавна похвально висловлювався про опір Гезболи, тепер прилюдно закликає Ліван до встановлення повного контролю у країні і виконання попередніх резолюцій ООН, в яких серед іншого передбачається роззброєння бойовиків Гезболи.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG