Спеціальні потреби

Новий прем`єр представив нових мiнiстрiв


Новий український уряд приступив до роботи ще у п`ятницю вночі, провівши тоді перше засідання. Водночас сьогодні прем`єр представляв нових міністрів один одному та їхнім колективам. Найбільша увага була прикута до зустрічі в Міністерстві внутрішніх справ разом із представленням міністра Юрія Луценка.

Урядовий сайт обновили, на ньому з`явилися фото нових керманичів України. Серед кiлькох новачків, в основному всі знайомі обличчя. Віктор Янукович привів у Кабмін старих членів своєї урядової команди.

Основні сектори економіки тепер в руках тих, кому Янукович довіряє. Ключовою людиною нового Кабміну називаю першого віце-прем`єра Миколу Азарова. Азаров сидітиме на двох стільцах, разом займаючи крісло міністра фінансів. Такий маневр дає йому можливість контролювати більшість грошових потоків в країні, контролюючи Мінфін, податкову, митницю та казначейство, паралельно будучи ще й начальником всіх економічних міністрів.

А безпосередньо економікою тепер опікуватиметься людина нова – Володимир Макуха. Він був послом України в Японії і, за інфорамцією українських видань, прихильником інтеграції України до ЄЕП.

Iншим важливим міністерством – транспорту та зв`язку опікуватиметься соціаліст Микола Рудьковський. На виборах він балотувався на посаду мера Чернігова, і дістав підтримку цього міста. Однак, відмовився від мерського крісла, аби потім пролобіювати союз Мороза з Януковичем а самому опинитися в міністерському кріслі.

До керування енергетичним комплексом повернувся один із лідерів регіоналів Андрій Клюєв. В підпорядкування він дістав Юрія Бойка, нового міністра енергетики. Раніше Бойко очолював Нафтогаз України і був одним із головних лобістів схеми РосУкрЕнерго. Помаранчеві неодноразово звинувачували його у махінаціях на енергоринку. Потім Юрій Бойко був учасником блоку «Не так», очолюваного Віктором Медведчуком.

Ще один соратник Медведчука, Михайло Папієв, повернувся в крісло міністра соціальної політики та праці. І цьому ніяк не зашкодив навіть скандал з махінаціями у справі поставок окулярів пенсіонерам.

Гуманітарний блок дістався так званій квоті президента. Міністри культури, молоді і спорту та охорони здоров`я залишилися від уряду Єханурова, однак отримали нового безпосереднього шефа – гуманітарного віце-прем`єра Дмитра Табачника. Варто сказати, що Табачник ніколи не співає гімну України під час публічних заходів і загалом має імідж проросійського політика.

Найцікавішим виявилася посада міністра внутрішніх справ. Його має призначати прем`єр. Зважаючи на те, що Юрій Луценко попсував чимало нервів лідерам регіоналів, найбільшою інтригою було, чи згодиться Янукович на його кандидатуру. Однак на цю поступку Ющенку регіонали пішли

Сам Луценко, що прийшов на власне представлення практично з лікарні -- після призначення Януковича в нього різко піднявся тиск -- каже, що і надалі буде боронити країну від бандитів, яких колись полум`янимй майданівець обіцяв посадити до тюрем.

І не надто кофмортно почуватимуться в новому уряді нашоукраїнець Роман Зварич та люди з конституційної квоти Ющенка – Тарасюк та Гриценко. Вони -- вiдомі прихильники євроатлантичного курсу України, але тепер в них чимало колег, яким до вподоби інший напрямок.

XS
SM
MD
LG