Спеціальні потреби

Ющенко погодився на прем'єра Януковича


В Україні не буде дострокових парламентських виборів. Президент Ющенко вирішив не розпускати нинішній склад Верховної Ради. Із такою заявою він виступив пізно вночі після тривалих нарад із лідерами Партії регіонів та соціалістів. Президент також подав на затвердження парламента кандидатуру прем'єр-міністра.

Ситуація напередодні розвивалася досить стрімко і непередбачувано. Як пояснив президент, приблизно о п'ятiй годинi вечора вiн мав твердий намір розпустити парламент. Мовляв, вже, навiть, був готовий проект указу про призначення позачергових виборiв. Адже на той час парламентським політичним силам не вдалося погодити усi позиції в унiверсалi. Але згодом, до президента звернулися представники Партії регiонiв i соцiалiстiв для додаткових консультацій. Вони тривали приблизно до другої години ночі. Після цього Віктор Ющенко змiнив свою думку i все-таки вирiшив не розпускати парламент. Ось, як вiн пояснив свою позицію:

«Було декілька варiантiв вийти з даної ситуації. Кожен iз них політичні наслідки виборiв не змiнював. Україна у своєму виборi має двi полярності i незалежно від того, чи були б повторнi вибори, ми мали б приблизно такий результат».

Президент Ющенко також зазначив, що рішення не розпускати парламент може об'єднати державу та тих людей, якi голосували за рiзнi політичні сили на Сході i Заході країни. Спільною платформою для об'єднання мають стати принципи розвитку країни, викладені в універсалі. Саме їх узгодженням і займалися до пізна представники політичних сил.

Як запевнив президент, курс країни, який вiн проголосив після своєї перемоги на президентських виборах, не зазнає жодних змiн. Вiктор Ющенко сказав, що вдалося погодити усi контроверсiйнi питання –зокрема, продажу землі, вступу до СОТ, НАТО, статусу мов i Єдиного економічного простору. I як сказав президент, практично всi питання будуть в тiй редакції, яка мiститься у його програмi. Відтак, Віктор Ющенко повідомив, що подав у парламент кандидатуру керівника уряду:

«Я прийняв рішення про подання кандидатури Януковича Вiктора Федоровича прем`єр-мiнiстром України. Я розумію складність, яка виникає i на Сходi, i на Заходi України відносно чинних результатiв виборiв i будь-якої кандидатури прем`єр-мiнiстра».

Формат спілкування із журналістами не передбачав запитань та відповідей президента. Тому багато нюансів досягнутих домовленостей залишилися нез'ясованими. Зокрема, якi механізми контролю за тим, щоби урядова коаліція виконувала положення універсалу. Один із варіантів – переформатування коаліції. Зокрема, входження в неї пропрезидентської Нашої України. Більше ясності президент пообіцяв внести у четвер, третього серпня.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG