Спеціальні потреби

В Одесі переносять пам’ятник Леніну


У ніч, коли Україна отримала в прем’єри Януковича, в Одесі Ленін позбувся голови...Демонтаж пам’ятника вождю світового пролетаріату триватиме приблизно два - три тижні. Його реалізує київська фірма «Художник» при об’єднанні художників України, яка має відповідну ліцензію, досвід перенесення пам’ятників у різних містах України.

Після перевезення частин монумента з Куликового поля до парку Ленінського комсомолу – розпочнеться значно триваліший процес його відновлення. Першою на нове місце розташування потрапила велика кам’яна голова Леніна.

Заступник Одеського міського голови Михайло Кучук під час сьогоднішньої зустрічі з журналістами повідомив, що перенесення пам’ятника здійснюється на підставі відповідного рішення Одеської міськради, наказу Міністерства культури України та дозволу Державної служби охорони культурної спадщини. Нині вже затверджено проект перенесення і документація, необхідна для цього.

Михайло Кучук пояснив необхідність робіт з перенесення саме у нічний час «залученням до процесу складної техніки та вимогами дотримання правил безпеки, бо вага споруди є вражаючою».

Він розповів, що роботи ведуться не за бюджетні кошти, а за рахунок добровільних спонсорських внесків.

Заступник Одеського міського голови заперечив твердження першого секретаря обкому КПУ Євгена Царькова про побиття активістів «лівих сил», які охороняли пам’ятник, працівниками правоохоронних органів:

«Наскільки я знаю, працівники міліції жодних протиправних дій не вчинили. Силу застосовано не було», - сказав Михайло Кучук.

Спростували твердження «лівих» і представники правоохоронних органів. Як повідомив Михайло Кучук, найближчим часом виконком Одеської міськради розгляне проект реконструкції Куликового поля. Він передбачає будівництво сучасного підземного торговельного центру, паркінгів для автомашин:

«Куликове поле перетвориться і у справжнє місце відпочинку одеситів. Тут планується побудувати і розважальний центр», - йдеться в заяві Михайла Кучука.

Роботи з перенесення пам’ятника Леніну в Одесі продовжують по обіді 3 серпня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG