Спеціальні потреби

Про зустрічі у секретаріаті президента


Сьогодні в Україні вся увага зосереджена на секретаріаті президента, де цілий день Віктор Ющенко зустрічається з лідерами фракцій. Детальніше про результати зустрічей та їх оцінку політиками йдеться в розмові Анни Дидик з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, Україна зараз слідкує за останніми новинами з секретаріату президента. Чим закінчилася зустріч Ющенка з Януковичем?

ВС: Добрий вечір! В Україні можна сьогодні поспівчувати насамперед журналістам, тому що увесь день вони чатують біля секретаріату президента і досі ця зустріч не завершилася. Вона триває вже понад п’ять годин. Як відомо, Віктор Ющенко зустрічається із Віктором Януковичем. Було обіцяно, що після цієї зустрічі Віктор Янукович дасть брифінг і Віктор Ющенко також вийде до журналістів. Однак, поки що ніхто із них не виходив зі стін секретаріату президента. Зрозуміло про що домовляються. Два варіанти: або ж підписання універсалу, або ж розпуск парламенту. Однак, результати наразі невідомі.

АД: Коли може продовжити роботу круглий стіл і чи відбудеться черговий раунд взагалі?

ВС: Ви знаєте, була прес-секретарка президента, як ви вже чули. Вона виходила до журналістів. Вона сказала, що сьогодні може відбутися продовження круглого столу і, в принципі, можливе і підписання універсалу. Робочі групи над ним працювали, і очікувалося, що ось цей круглий стіл розпочнеться, буквально, в цей час, але, очевидно, що ці плани можуть бути змінені, оскільки обидва ключових герої круглого столу вже, мабуть, втомлені від таких довготривалих переговорів.

АД: Що говорять політики про перспективу розпуску Ради?

ВС: Дуже мало інформації у будь-кого. Складається враження, що не має остаточного рішення, але, дійсно, фракції парламенту вже оприлюднили свої позиції з цього приводу. Наша Україна зробила це останньою і вона офіційно виголосила заяву, в якій ідеться про те, що вона підтримає рішення Президента Ющенка про розпуск, якщо воно буде. Відомо, до речі, що зранку Ющенко зустрічався із Юлією Тимошенко, яка є відомою прихильницею розпуску, разом із Романом Безсмертним, лідером фракції Наша Україна. Потім була зустріч із лідерами фракцій соціалістів та комуністів. Ну і зараз – зустріч із Януковичем. Очевидно, що це ключова зустріч для якогось остаточного рішення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG