Спеціальні потреби

Президент ПАРЄ прибув з візитом до Одеси


Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Рене ван дер Лінден протягом трьох днів перебував в Одесі. Він, серед інших, мав зустрічі з Одеським міським головою Едуардом Гурвіцем, головою обласної Ради Миколою Скориком та головою Верховної Ради України Олександром Морозом.

Під час зустрічі в Одеській мерії сторони обговорили перспективи співпраці у питаннях розвитку причорноморського міста. Мова йде про спільні проекти в галузі транспорту, логістики, туризму, машинобудування.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи наголосив, що надзвичайно важливими є і інвестиції в освіту, обмінні програми студентів та бізнесменів. Також було наголошено на необхідності сприяти роботі місії Європейського Союзу в Одесі, яка покликана допомагати українським і молдовським митникам та прикордонникам на придністровській ділянці кордону.

Після розмови «віч на віч» Рене ван дер Лінден висловив задоволення з приводу проведених в Одесі зустрічей і наголосив на необхідності для України продовжувати робити реальні кроки у напрямку Європи.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи сподівається, що Верховна Рада України вже найближчим часом сформує дієздатний уряд. На думку Рене ван дер Ліндена, Європа буде готова до співпраці з новим українським урядом навіть у тому разі, якщо його очолить нинішній лідер Партії регіонів Віктор Янукович:

«Хто б не очолював новий уряд, якщо він буде виконувати свої зобов’язання перед населенням і буде працювати в інтересах країни, Європа і Європейський Союз це сприймуть. Найкраще судити за фактами, отож почекаємо хоча б кілька реальних його кроків».

Одеський міський голова Едуард Гурвіц, тим часом, висловив задоволення з приводу візиту президента Парламентської асамблеї Ради Європи до Одеси. Він переконаний, що курс України у напрямку Європи буде тривати і стане головною метою зовнішньої політики країни.

Едуард Гурвіц вважає, що вже найближчим часом президент України підтримає надіслану пропозицію щодо можливостей паралельної дії українського та європейського законодавства на території Одеси, як експеримент:

«Дії вищого державного керівництва на шляху до Європи є послідовними. Саме тому ми віримо у можливість реалізації в життя подібного проекту. Гадаю, що після врегулювання актуальних нині для України політичних питань, керівництво країни повернеться до цього питання», - сказав Одеський міський голова.

Президент парламентської Асамблеї Ради Європи провів у Будинку прийомів і зустріч з головою Верховної Ради Олександром Морозом. Одразу після її звершення пан Мороз відповів на кілька запитань місцевих журналістів.

Зокрема, Мороз виступає за вирішення питання щодо вступу України до НАТО лише через Всеукраїнський референдум:

«Питання про вступ до НАТО може вирішуватись лише після Всеукраїнського референдуму. З іншого боку, питання співпраці з Росією передбачає матеріалізацію договору про Єдиний економічний простір в частині зони вільної торгівлі без винятків на принципах СОТ. Я гадаю, що це механізм до європейської інтеграції без порушень інтересів України і Росії в своїх стосунках. Гадаю, що це слід розвивати Україні».

Олександр Мороз переконаний, що у разі підписання Універсалу національної єдності крапка буде поставлена і у мовному протистоянні в Україні:

«У документі, який ми погоджуємо нині, першою фразою записано про припинення дискусій щодо мовного статусу в Україні. А далі – утвердження державного статусу української мови. А далі – підтримка з боку держави життєвих потреб людей щодо використання російської та інших мов. Саме такою формулою слід керуватися для того, щоби зняти штучно створену напругу з цього приводу».

Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи під час зустрічі з головою Одеської облради висловився і щодо можливої перспективи розпуску Верховної Ради. За його словами, вибори в Україні у 2006 році визнані світом демократичними, за ними слідкували іноземні спостерігачі:

«Якщо їх результати комусь не до вподоби – це їх проблеми. Але, це воля народу», - підсумував Рене ван дер Лінден.

XS
SM
MD
LG