Спеціальні потреби

Високопосадовець США прибув в Україну


Сьогоднi другий заступник державного секретаря США Девід Креймер ознайомився з роботою одного з підрозділів офісу Європейського Союзу на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону у селі Платонове, Котовського району, Одеської області. Тут він мав нетривалу бесіду з керівником Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові генералом Ференцем Банфі та провів брифінг для журналістів.

Другий заступник держсекретаря США Девід Креймер прибув до прикордонного пропуску «Платонове» з Кишинева, де мав, серед іншого, зустріч з Президентом Молдови Володимиром Вороніним. Під час спілкування з президентом Молдови Девід Креймер відзначив досягнення, які мають місце у двосторонніх взаєминах на шляху поглиблення американсько-молдовського діалогу.

Креймер також сказав, що участь Республіки Молдова в програмі «Виклики тисячоліття» є однією з можливостей просування цієї країни на шляху економічних та демократичних реформ. Він підкреслив зацікавлення США у тому, щоби Республіка Молдова стала прикладом успіху і орієнтиром у реалізації цієї програми.

Американський високопосадовець подякував владі Молдови за участь військового контингенту цієї країни у миротворчих і гуманітарних операціях в Іраку, високо оцінивши дії молдовських саперів у вирішенні проблем у цій країні, які виникли після завершення збройного конфлікту, у боротьбі з тероризмом, забезпеченні миру, безпеки і стабільності у світі.

На брифінгу для журналістів на прикордонному пропускному пункті «Платонове» в Одеській області Креймер позитивно оцінив діяльність Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові:

«Ми вітаємо усі зусилля ЄС, української та молдовської сторін, спрямовані на забезпечення безпеки на кордоні. Місія Європейського Союзу допомагає ефективній боротьбі з контрабандою та має допомогти Молдові відновити власну територіальну цілісність».

Девід Креймер наголосив, що США не визнають результатів референдуму, який ініційований владою самопроголошеної придністровської молдавської республіки і запланований на вересень поточного року. Він висловив надію, що жодна з країн Європейського Союзу так само не визнає результатів референдуму та не спрямує до Тирасполя спостерігачів:

«Сполучені Штати Америки переконані, що найкращим вирішенням придністровської проблеми буде відновлення територіальної цілісності Республіки Молдова. Минулого року США разом з ЄС долучилася до переговорів. Ми стурбовані тим, що придністровська сторона нині самоусунулася від переговорного процесу на тему врегулювання конфлікту. Тим часом ми вітаємо початок роботи Місії ЄС, підписання міждержавних митних правил між Україною та Молдовою, які позитивно вплинули на процес врегулювання ситуації на кордоні та сприяють боротьбі з контрабандою. Сподіваємося на мирне розв’язання конфліктних питань».

Креймер наголосив, що позиція Вашингтону залишається послідовною – США не визнають самопроголошеної придністровської молдавської республіки:

«США не мають будь-якого упередження у ставленні до звичайних мешканців придністровського регіону Молдови. Навпаки, робиться все можливе щоби допомогти їм. На жаль, події у Тирасполі є свідченням реалізації сепаратистських ідей і призводять до послаблення регіональної безпеки».

Девід Креймер повідомив журналістів, що серед його найближчих планів є відвідини Києва. Там заплановані кілька зустрічей з державним керівництвом України, під час яких другий заступник державного секретаря США має намір підкреслити важливість продовження виконання з боку України нових митних домовленостей з Республікою Молдова.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG