Спеціальні потреби

Райс і Ольмерт обговорили конфлікт між Ізраїлем та Гезболлою


Державний секретар США Конзоліза Райс зустрілася в Єрусалимі з прем`єр-міністром Ізраїлю Егудом Ольмертом для обговорення ситуації на ізраїльсько-ліванському кордоні та пошуків шляхів виходу з кризи.

Виступаючи після зустрічі, Ольмерт сказав, що Ізраїль готовий боротися з Гезболлою доти, доки це угруповання не буде знешкоджено. Він додав, що його країна готова робити це найрізкішими засобами. Ольмерт також назвав вторгнення ізраїльких сил на ліваньку територію «актом самооборони» та закликав ліванський уряд відмежувати себе від Гезболли.

Як Ізраїль, так і Сполучені Штати кажуть, що будь-яке припинення вогню повинно вирішити питання дальшої присутності Гезболлу у південному Лівані. Уряд у Бейруті закликає до встановлення негайного перемир`я, додаючи, що деталі для розрядження ситуації можна опрацювати згодом. Райс заявила, що будь-яка угода, яку буде досягнуто, повинна бути тривалою.

Ізраїль заявив, що він підтримав би розгорнення міжнародного миротврочого контингенту у південному Лівані, однак наразі жодна країна не висловила готовності взяти участь у такій ініціативі.

В результаті конфлікту, який включає обмін ракетним вогнем та авіаційні удари з боку Ізраїлю, на сьогодні загинуло понад 370 ліванців та 37 ізраїльтян. Приблизно 700 тисяч ліванців були змушені залишити регіон конфлікту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG