Спеціальні потреби

Кондоліза Райс прибула на Близький Схід


Сьогодні у близько-східну зону конфлікту прибула Державний секретар Сполучених Штатів Кондоліза Райс. Першою її зупинкою став Бейрут. Її основна місія - координація міжнародних зусиль для врегулювання ізраїльсько-ліванського конфлікту.

Експерти зазначають, що її візит покликаний продемонструвавши підтримку демократії у Лівані, який вже 13 день потерпає від ізраїльських бомбардувань та конфронтації між угрупованням Гезболла та Ізраїлем на південному кордоні країни. У ході візиту Райс зустрілась з Прем'єр-міністром Лівану Фуадом Сініорою. Як відомо, він та інші ліванські офіційні особи наполягає, аби адміністрація Буша закликала до негайного припинення вогню, що досі не було зроблено. За словами американських офіційних осіб, цей, вже третій візит Райс до Лівану, має на меті продемонструвати уряду Сініори та ліванському народу занепокоєння та підтримку Сполучених Штатів.

Мета візиту Райс - ирішити з лідерами країни, яким чином уряд Лівану може зміцнити контроль над країною. Між тим, адміністрація Буша не сприймається як абсолютно неупереджений посередник у близькосхідному конфлікті через її постійну підтримку Ізраїлю, а також ведучу роль в іракській війні. Останні два тижні Вашингтон провину за конфлікт складав на бойовиків угруповання Гезбола, вимагаючи їхнього роззброєння, та заявляв, що Ізраїль має право на захист. Сполучені Штати до сьогодні не чинили тиску на свого основного партнера у регіоні з тим, щоб останній припинив вогонь.

Між тим, надходить інформація, що дипломатична місія Держсекретаря Райс не отримала підтримки ряду інших арабських країн через їхні побоювання бути запідозреними у причетності до конфлікту. Саме Сполучені Штати є основним поставником зброї Ізраїлю. Натомість представники цих арабських країн, зустрінуться у середу у Римі на міжнародній конференції, покликаній врегулювати ізраїльсько-ліванський конфлікт.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG