Спеціальні потреби

Переговори з президентом тривають


В Україні тривають коаліційні перемовини. Вчора з’явилася інформація, що попри заяву про опозиційність, блок Наша Україна може приєднатися до антикризової коаліції. Нині всі очікують рішення президента – чи подасть він на затвердження парламенту кандидатуру Віктора Януковича. Детальніше про це йдеться в розмові Анни Дидик з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, сьогодні планувалася зустріч президента з представниками антикризової коаліції? Чи вона відбулася і які результати?

ВС: Власне кажучи, дійсно, зранку була інформація, що має відбутися така зустріч. Однак, пізніше в секретаріаті президента пояснили, що у графіку президента такої зустрічі не має. Насправді, до секретаріату президента приїхали герої України – люди, які мають це звання, але переважно вони отримали його з рук Леоніда Кучми. Відтак, таких героїв України дуже багато в Партії регіонів. Саме вони приїхали сьогодні в секретаріат президента до Віктора Ющенка для того, аби вмовити його підтримати антикризову коаліцію і подати таки кандидатуру Віктора Януковича на затвердження до парламенту. Цікаво, що серед цих героїв України більшість комуністів і регіоналів, зокрема, такі неоднозначні особи, як Тетяна Засуха.

АД: Коли коаліціанти планують сформувати новий уряд?

ВС: Власне, коаліція каже, що вона вже досить швидко може це зробити. Зокрема, сьогодні Олександр Мороз заявив, що коаліція може це зробити протягом двох днів. Але надважливо для коаліції зробити це до 25-го липня, тобто, вже за тиждень, адже, саме тоді настане той термін, коли президент отримає можливість і право розпустити парламент. Саме 25-го числа буде рівно два місяці після відставки уряду Юрія Єханурова у парламенті України. І, власне кажучи, це досить серйозна зараз юридична проблема для регіонів. Вони розуміють, що після 25-го числа у президента буде значно більше аргументів для своєї позиції про те, що кандидатура прем’єра має бути компромісною. Кандидатуру Віктора Януковича він такою не вважає на сьогодні.

АД: Завтра парламент продовжить свою роботу. Чого чекають від цього засідання? Чи буде блокування?

ВС: Як відомо, парламентські комітети вже поділили між собою і подейкують, що завтра може відбутися голосування за віце-спікера парламенту. Як відомо, на нього будуть пропонувати бютівця Олександра Турчинова. Однак, остаточних домовленостей з цього приводу ще не має. За неофіційною інформацією, зараз у Президента Ющенка якраз перебуває Юлія Тимошенко. Про це кажуть українським журналістам деякі джерела у секретаріаті президента. Не виключено, що мова якраз іде про те, чи дійсно обирати віце-спікера зі стану опозиції чи все ж таки продовжити блокування, що робила опозиція на минулих засіданнях. Остаточного рішення про це не має. Лише Партія ПОРА заявила про те, що вона готова далі блокувати роботи Верховної Ради і цієї антикризової більшості.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG