Спеціальні потреби

Інтриги навколо коаліції завершено


Сьогодні зранку в парламентській залі вже не було сирен та завдання блокувати роботу Ради. Схоже, що нічні перемовини поставили все на свої місця: хто нині у владі, а хто в опозиції. Головна інтрига – чи увійде Наша Україна до антикризової коаліції закінчилася остаточним визначенням нашоукраїнців на користь опозиційності:

«Ми вітаємо сьогоднішній крок оголошення антикризової коаліції чітко згідно Конституції та регламенту. Виходячи з цього нормативного факту, фракція блоку політичних партій Наша Україна, з сьогоднішнього дня офіційно в меншості, тобто, в опозиції», - зазначив Анатолій Кінах.

Найбільш радикальною, як це вже стало звичним, була Юлія Тимошенко. Вона переконана, що в Президента достатньо підстав для розпуску парламенту. Однак, не чекаючи на Ющенка, сама Леді Ю закликала своїх колег з опозиції - Нашу Україну - скласти депутатські мандати:

«Те, що сьогодні замішане на великих грошах і великій зраді, ніколи не принесе щастя ні незалежності, ні незаможності нашої держави. Тому я хочу, щоб справжні патріоти України почули, що переворот в парламенті сьогодні може зупинити Президент, діючи в межах Конституції і оголошуючи дострокові вибори. Або депутати - 150 народних депутатів, які можуть скласти свої мандати і після цього є нелегітимним цей парламент. Наша фракція готова до цього і ми звертаємося до фракції Наша Україна зробити такий крок заради України і заради її майбутнього».

Втім, попри ці заяви бютівці, нашоукраїнці пішли домовлятися за комітети. Нашоукраїнці отримали досить важливі комітети – з питань фінансів та банківської діяльності для Порошенка та ПЕК для Мартиненка, натомість, представник БЮТ Олександр Турчинов може сісти в крісло віце-спікера.

Коаліція теж вже розподілила парламентські крісла, там зараз більше займаються розподілом урядових крісел. В головному ж кріслі уряду регіонали вперто хочуть бачити свого лідера – Віктора Януковича. Опозицію вони закликають змиритися і розблокувати роботу Ради:

«Шановні колеги, у вас не все вийшло. Я думаю, збірна Франції та особисто Зідан переграли б матч із Італією. Але їм доведеться чекати 4 роки. Так що набиріться терпіння і, як ви закликали нас, навчіться працювати в тому статусі, в який доля вас поставила. Ми готові до конструктивного діалогу і пропонуємо очолити частину комітетів і отримати посаду віце-спікера», - заявив Євген Кушнарьов.

Коаліція повторно не лише оголосила про своє створення двухсот сорока трьома депутатами, але й знову висунула у прем’єри Януковича. Тепер Олександр Мороз повторно подасть Президенту подання на Януковича. І головна увага в країні буде прикута до Секретаріату глави держави та особисто Ющенка. Для внесення в парламент кандидатуру свого головного супротивника він має 15 днів. А юристи сперечаються, чи може Ющенко не подати це подання на затвердження депутатам, чи він зобов’язаний це зробити. Конституційного суду, який мав би дати остаточну відповідь на це питання в країні немає.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG