Спеціальні потреби

Буш говорить, що Ізраїль має право захищати себе від терористів


Говорячи це, він мав на увазі конфлікт з радикальним угрупованням Гезбола, що діє на території Лівану. З такою заявою Джордж Буш виступив на саміті Великої вісімки у Санкт-Петербурзі.

Президент Буш приєднався до учасників саміту, які закликають Ізраїль проявити стриманість після 5 днів інтенсивного бомбардування об'єктів у Лівані. «Усі суверенні країни мають право обороняти себе у випадку терористичної атаки. Утім, ми надіємося, що Ізраїль проявить стриманість», - сказав Буш.

Лідери Великої вісімки відкрили черговий день зустрічі закликом до миру на Близькому Сході, висловлюючи впевненість, що компромісне вирішення конфлікту буде знайдено попри те, що їх погляди розходяться у тому, хто спричинив кризу.

«Нам необхідно з'ясувати джерела походження нестабільності на Близькому сході, а це Гезбола, відносини цього угруповання із Сирією, з Іраном, як також стосунки між Сирією та Іраном. Для того, аби розв'язати цю проблему, необхідно щоби світ зрозумів у чому проблема», - додав Буш.

Між тим президент Франції Жак Ширак, який спочатку вважав, що Ізраїль надто гостро відреагував на захоплення Гезболою двох ізраїльських солдатів, на зустрічі у неділю підтримав позицію Президента Буша. Останній, у свою чергу, подякував Шираку за його сприяння в минулому році в прийнятті резолюції 15-59, що вимагала виведення сирійських військ з Лівану і роззброєння бойовиків Гезболи.

«Необхідно втілювати у життя цю резолюцію. А для цього треба, щоби усі сили, які загрожують безпеці в регіоні, стабільності і суверенітету Лівану, були зупинені», - сказав Ширак.

Президент Буш висловив упевненість, що світові лідери повернуться до цієї резолюції під час розгляду кризи на Близькому Сході, яку спричинило, за його словами, угруповання Гезбола, котре підтримують Сирія та Іран.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG