Спеціальні потреби

Регіони вибачаються за побиття журналіста


Інцидент є вкрай неприємним, -- визнав один з лідерів Партії регіонів Євген Кушнарьов. Від імені партії він вибачився перед знімальною групою СТБ за напад, скоєний депутатом Олегом Калашниковим. Як заявив Кушнарьов, Партія регіонів шкодує про те, що сталось, і вибачається перед усією пресою.

До вибачень долучилася також народний депутат Ганна Герман. Як із жалем констатувала прес-секретар Віктора Януковича, ще не всі депутати з Партії регіонів “навчилися носити костюм демократії”:

«Серед депутатів Партії Регіонів є такі люди, які не знають, що не лише побити журналіста не можна, не лише вилучити в нього касету не можна, а навіть сказати йому не можна, де він має знімати. Цього треба навчитися. Я дуже рада, я щаслива, що цього навчився Віктор Янукович за півтора року перебування в опозиції, і сьогодні він попросив мене передати вам, що він глибоко обурений...»

Вибачення свого партійного лідера Ганна Герман переказала, прийшовши на збори журналістів, скликані у зв’язку з інцидентом. Підсумком зборів став відкритий лист-вимога українських журналістів до Партії регіонів. Як сказано в листі, це вже не перший випадок, коли члени партії намагаються тиснути на журналістів. Підписанти нагадують про кримінальну відповідальність за перешкоджання законній діяльності преси і вимагають позбавлення Олега Калашнікова депутатського мандата і притягнення його до відповідальності. Серед вимог журналістів, крім того, публічне вибачення лідера регіоналів з трибуни Верховної Ради та повернення знімальній групі СТБ відібраної касети.

Інцидент, що стався, – перший відвертий виклик не просто журналістам, але замах на свободу слова, знак авторитаризму, що повертається. Про це сказано в заяві Народного Руху України, яку оприлюднив на журналістських зборах народний депутат Олесь Танюк. До заяви Руху Танюк, що вже встиг потерпіти від нових методів “з’ясування стосунків” у Верховній Раді, додає від себе особисто:

«Депутати від регіонів ходять в парламенті під наркотиками, ми маємо ці приклади, вони приходять в парламент озброєні, є револьвери і є ножі. Це все-таки говорить про те, що порядку в державі нема, ніхто її не контролює на вході, і що завтра це може вирватися з-під контролю...»

12 липня група прихильників Партії регіонів разом з народним депутатом Олегом Калашніковим здійснила напад на журналіста телеканалу СТБ Маргариту Ситник і телеоператора Володимира Новосада, які у Маріїнському парку біля Верховної Ради знімали сюжет про наметове містечко регіоналів. Оператора побили, касету з відзнятим матеріалом відібрали.

Спочатку, народний депутат Олег Калашніков заперечував будь-яку свою причетність до цієї справи. Однак, згодом міліція встановила, що близько 12 дня біля будівлі Верховної Ради до знімальної групи СТБ справді підійшла група людей, яка силоміць відібрала в оператора касету, і що серед цих людей був регіонал Олег Калашніков.

А тим часом, Партія регіонів вважає, що інцидент вичерпано. Про це заявив один з її лідерів Євген Кушнарьов. У другій половині дня у Верховній Раді депутат Олег Калашніков вибачився перед журналістами СТБ. При цьому він, однак, не визнав своєї вини, заявивши, що проти нього було вчинено провокацію, і що вибачається він лише заради “єдності України”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG