Спеціальні потреби

Близько 160 людей загинули під час вибухів в Індії


Більше 160 людей загинуло і сотні поранено під час семи вибухів, що сталися в електричках у фінансовій столиці Індії, в місті Бомбей. У більшості міст країни оголосили надзвичайний стан, а влада закликає людей до спокою.

Вибухи надзвичайної потужності пролунали на приміській залізничній дорозі Бомбею сьогодні ввечері, коли тисячі людей поверталася додому з роботи . В результаті вибухів було вбито та поранено величезну кількість пасажирів.

Жертви розповідають, що бачили, як цілі вагони розпадалися, вікна розбивалися тощо. Дехто пригадує, як їм допомогли вибратися з розвалин поїздів інші поранені. Тисячі людей допомагали знаходити поранених та відправляти їх до лікарень.

В місті, яке налічує 16 мільйонів людей, розпочалася паніка, як тільки повідомили про вибухи. Поліція одразу перекрила залізничні шляхи, що поєднують передмістя з центром Бомбею.

Поліція назвала це дуже ретельно спланованим нападом. Декілька годин після вибуху поліцейські все ще намагалися визначити масштаб завданих збитків.

Одразу після термінового засідання Кабінету міністрів, прем’єр-міністр Індії Манмохан Сін заявив, що уряд налаштований боротися з тероризмом.

Міністр внутрішніх справ Індії Шіврай Патіл зачитав звернення від прем’єр-міністра:

«Ми працюватимемо, щоб подолати диявольські проекти терористів і не дозволимо їм досягти успіху. Я закликаю людей зберігати спокій, не вірити пліткам та продовжувати жити у звичний спосіб. Уряд докладе всіх зусиль, що зберегти порядок та перемогти терористичні сили», - йшлося в зверненні.

В минулому в Бомбеї вже траплялися терористичні акти. Найгірший з них стався у 1993 році, коли в результаті вибуху декількох бомб загинули 250 людей.

В найбільших містах Індії, з її столицею Нью Делі включно, вжито додаткових заходів безпеки.

Жодна організація не взяла на себе відповідальність за теракти в Бомбеї та місті Срінагар, що в Індійському Кашмірі, де сьогодні також пролунали вибухи, в результаті яких вісім людей загинуло і ще більше двадцяти людей було поранено.

Головними підозрюваними є мусульманські військові групи, що мають на меті звільнити Кашмір від панування Індії. Нью Делі вже раніше звинувачувала ці організації у декількох терористичних актах.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG