Спеціальні потреби

Хто визначатиме зовнішню політику країни?


Зовнішня політика України не зазнає змін незалежно від складу урядової коаліції. Про це запевняє речник Міністерства закордонних справ Василь Філіпчук:

«Зовнішньополітичний курс визначається Президентом України, керівництво зовнішньою політикою здійснює Президент України, ним же було неодноразово заявлено про те, що зовнішньополітичний курс залишається незмінним».

Конституцією визначається, що саме Президент подає на затвердження Верховної Ради кандидатів на посаду глави МЗС. Майже те ж саме говорив голова Верховної Ради Олександр Мороз на зустрічі з главами іноземних дипломатичних представництв в Україні.

Втім, оглядачі висловлюють сумніви, що в разі зміни уряду, збережеться політика, яку останній рік проводило відомство пана Тарасюка. З вуст комуністів, скажімо вже сьогодні лунають заклики переглянути двосторонні угоди, укладені в рамках набуття членства в Світовій торговельній організації. Ця політична сила виступає проти вступу до СОТ. Майже таку ж позицію відстоюють соціалісти. Їхні представники гальмували рух України до членства в СОТ, голосуючи проти необхідних для цього законів.

Також всі учасники так званої «антикризової коаліції» проти членства України в НАТО. Комуністи були серед тих, хто пікетами вимагав заборони на проведення спільних військових навчань. А депутати фракції Регіонів не дали своїх голосів для ратифікації угоди про використання Альянсом української транспортної авіації. Отже, «антикризова коаліція» швидше за все поховає плани Президента цього року приєднатися до СОТ, а у 2008 – набути членства в НАТО.

Експерти прогнозують - зовнішньополітичним пріорітетом нового уряду буде Російська Федерація. Слід очкікувати відновлення переговорів з формування Єдиного економічного простору та консорціуму з управління українською газотранспортною системою.

Напередодні посол США в Україні заявив, що його країна готова працювати з будь-яким складом урядової коаліції. Сполучені Штати не роблять трагедії з того, що демократична коаліція не відбулася. За словами дипломата, важливіше, щоб новий уряд нарешті почав працювати і він не відходив від курсу, проголошеного Президентом.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG