Спеціальні потреби

Відтепер мовою аль-Кайди заговорив і громадянин США


Останніми днями американців потрясло чергове відео-звернення терористів. Цього разу, однак, до них промовляли на їхній рідній мові і з американським акцентом.

Адам Ґадан - мешканець Каліфорнії, новий активіст терористичної організації «Аль-Кайда», звернувся до співвітчизників із небезпечним, як вважають експерти, месиджем: «Жоден мусульманин у здоровому глузді не повинен плакати за ними», - сказав Ґадан. Він став впливовим знаряддям пропаганди для Аль-Кайди. Посланець, рідна мова якого англійська, називає себе Аззам Аль Амрікі - у перекладі Адам-Американець. Цього тижня він з'явився у відео-зверненні Аль-Кайди з нагоди першої річниці терактів у Лондоні. Питання у тому, яким чином хлопець з Каліфорнії став одним з найбільш розшукуваних ФБР терористів. Народжений у 1978 році, Адам Перлман виріс на фермі. Його батько – єврей, змінив прізвище родини на Ґадан після того, як перейшов у християнство. Члени родини кажуть, що у підлітковому віці Адам пройшов складний шлях змін, захоплюючись спочатку важким роком, а потім ісламом. Він був досить замкнутим та сором'язливим.

Гайтам Бундакжи – віце-президент ісламського товариства Повіту Оранж, де Ґадан вивчав свою нову релігію каже, що молодий хлопець попав під вплив групи людей у мечеті, який пов'язували із Аль Кайдою. «Ми думали, що вони вивчають Коран, нашу Біблію, вчились постулатам ісламу. Ми спочатку так думали», - каже він.

У 1998 Ґадан поїхав до Пакистану. Можливо, там він зустрівся зі співвітчизником з рідної Каліфорнії Джоном Вокером Ліндтом. Його родина каже, що і уяви не мала про його зв'язок з Аль Кайдою. Тепер єдині звістки він Ґадана - слова ненависті. «Для нас нема нічого дорожчого, ніж боротьби, відголос вибухівок та розтин горлянок невірних», - говорить він.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG