Спеціальні потреби

Нетверезий пілот за штурвалом. Чим це загрожує


Щодня в повітряному просторі Сполучених Штатів перебувають тисячі літаків. І в кожному з них є 100, 200 а то й більше пасажирів, чиє життя повністю знаходиться в руках пілотів.

Чи не саме тому новина про те, що другого пілота авіаліній ''Саузвест Ейрлайнс'' підозрюють в тому, що він в кабіні пілота перебував у нетверезому стані, - викликала такий шок. 123 пасажирів рейсу ''Саузвест Ейрлайнс'' напевно раді, що цього чоловіка, другого пілота Карла Фултона, вчасно було замінено іншим. Це сталося в аеропорту міста Солт Лейк Ситі, штат Юта після того, як контролери безпеки заявили, що від Фултона чути алкоголем, що і підтвердив аналіз подиху.

У Сполучених Штатах в середньому приблизно 12 пілотів щороку не проходять перевірку на тверезість. Правила Федерального управління цивільної авіації передбачають, що пілот не має права керувати літаком швидше, ніж через 8 годин після випивки. Вміст алкоголю в крові не може перевищувати 0,4 відсотка.

Минулого місяця пілот, що мав здійснити рейс на авіалайнері ''Америкен Ейрлайнс'' з англійського міста Манчестер до Чикаго в американському штаті Іллінойс, був звинувачений в перебуванні в нетверезому стані. А ще 2 пілотів авіалінії ''Америка Вест'' знято на відео, коли вони протягом 6 годин пили і грали в більярд в одному з барів у Маямі. Згідно з судовими документами, вони випили еквівалент 30 пляшок пива і одного коктейлю мартіні, і все це усього за кілька годин перед відлетом до Фініксу.

Капітан Томас Клойд відбуває п'ятирічний термін ув'язнення, а другий пілот Кристофер Г'юз, – 2,5 роки. Експерти вказують на те, що ці інциденти стосуються дуже малого відсотка тих 75 тисяч пілотів, які щодня керують пасажирськими літаками. Однак, для 2 мільйонів американців, які в будь-який день сідають на авіалайнер, навіть 1 пілот в нетверезому стані - це забагато.

XS
SM
MD
LG