Спеціальні потреби

КВУ оцінив перші 100 днів роботи парламенту


Новообрана Верховна Рада України встановила сумний рекорд: через 100 днів після виборів вона так і не почала працювати. Всупереч сподіванням суспільства, що парламент стане майданчиком для вирішення проблем, поки що він сам їх створює, а не вирішує. Комітет виборців України перелічує, чого не було зроблено за цей час: не створено Конституційний Суд, не прийнято закон про проведення військових навчань в Україні, зареєстровані законопроекти можна перелічити на пальцях, з виборцями роботу не розпочато. Голова правління Комітету Ігор Попов каже:

“Загалом виходячи з цього, може прогнозувати, що парламент цього скликання стане найменш ефективним порівняно з його попередниками”.

Як каже Попов, за нульового коефіцієнту корисної дії Верховної Ради дедалі частіше лунають заклики запросити до вирішення усіх цих проблем вулицю. У Комітеті виборців такі спроби пояснюють низькою політичною культурою народних обранців. Проте КВУ не закликає до розпуску парламенту і має намір змусити працювати ту Раду, яка є.

Комітет надіслав до парламенту запити про те, що було зроблено за ці 100 днів, разом зі своїми пропозиціями: мовляв, час налагоджувати роботу з виборцями. Оскільки мажоритарна система пішла в минуле, виборець не може, як раніше, звернутися до “свого” депутата Верховної, обласної чи місцевої ради. Тому Комітет пропонує закріпити за певними депутатами певні області та регіони та поінформувати виборців через ЗМІ, який депутат за яку область відповідає, і на чиє ім’я писати листи. КВУ рекомендує також негайно відкрити на місцях депутатські приймальні – аби в той час, коли не працює Верховна Рада, запрацювали бодай офіси партій у регіонах.

Наразі відповіді на свої запити КВУ не отримав, але каже, що й далі тиснутиме на Верховну та місцеві ради, аби депутати працювали як належить, а не так, як зараз.

Комітет презентував також видання, підготовлене спільно з “Лабораторією соціального аналізу” та “Бюро перспективних досліджень” -- “Верховна Рада України П”ятого скликання в обличчях”. У публікації представлені фотографії всіх народних депутатів, дата їх народження та інша довідкова інформація.

“Ми сподіваємось, що ця книга допоможе депутатам Верховної Ради, як мінімум, впізнавати одне одного. Коли нарешті почнуться бійки у Верховній Раді, вони будуть знати, хто кого побив...”, - зазначив Ігор Попов.

Якщо ж без жартів, то як кажуть громадські активісти з КВУ, вони сподіваються, що видання примусить народних обранців повернутися обличчям один до одного і до своїх виборців.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG