Спеціальні потреби

Баранівський про аграрний сектор


Майже на 5 відсотків з початку року зросли обсяги виробництва в українському сільському господарстві. Це дуже гарний результат, вважає аграрний міністр Олександр Баранівський. Він переконаний, це свідчить про те, що українське село почало відроджуватися. Чимала заслуга в цьому у продуманих діях уряду. Оголошення року села не було звичайною декларацією, додає Баранівський:

«В минулому році було втрічі більше виділено державної підтримки, ніж ми мали в 2005 році. Вперше за роки незалежності в цьому році не було галасу, що йде посівна кампанія. Правда? Тому що ми вчасно спрацювали на бюджетну підтримку, село вчасно було забезпечено пальним, мінеральними добривами. Відповідні програми працювали. І люди (селяни) повірили – яка записана підтримка в програмі, то вона буде отримана».

Серед причин високих результатів Баранівський називає обмеження імпорту і підтримку власних виробників. Міністр звертає увагу, що всупереч песимістичним прогнозам не було жодних криз – ні цукрових, ні хлібних. В держрезерві достатні запаси, щоб задовольнити будь-який ажіотажний попит. А тому й надалі не прогнозують різких коливань ціни.

Аграрії збільшили виробництво як зернових, так і мяса. Свинини, скажімо нині стали виробляти на 20 відстотків більше, ніж торік. Тому ціна на це мясо навіть трохи знижується. Бажаючих вкласти гроші в українське сільське господарство – більше, ніж достатньо. За рік з'явилося майже 200 сучасних свинокомплексів. Зараз міркують як збільшити поголів'я великої рогатої худоби. Пропонують тим, хто вирішить збудувати ферму, повернути половину вкладених грошей з бюджету.

Цього року очікують рекордні врожаї, кажуть у міністерстві. Навіть не зважаючи на холодні зими. А яєць в розрахунку на душу населення в Україні взагалі виробляють найбільше в світі. Час завойовувати зовнішні ринки. Щоправда, про значні обсяги постачання сільгосппродукції на російський ринок поки що не йдеться. Ембарго на продукти українського тваринництва скасувати не вдається, каже Баранівський. І це, на його думку, є політичне рішення:

«Я переконаний, що швидко свої ринки Росія нам відкривати не буде. Вона буде їх ще більше закривати, створюючи преференції для інших країн, скажімо для Білорусії. Тому зараз ми освоюємо й нові ринки паралельно. І зараз я агітую людей краще харчуватися, довше жити і знімемо ці проблеми із Росією».

Баранівський каже, що готовий й надалі очолювати міністерство. Щоправда, не в уряді Юлії Тимошенко. Вважає, що деякі непродумані рішення очолюваного нею уряду завдали аграріям непоправної шкоди.

XS
SM
MD
LG