Спеціальні потреби

Верховний суд США не погодився з адміністрацією Буша


Верховний суд Сполучених Штатів постановив, що президент Буш перевищив свої повноваження, створюючи спеціальні трибунали на американській базі Гвантанамо, де утримують запідозрених у тероризмі.

Трибунали є серед найбільш суперечливих ініціатив в адміністрації у війні з тероризмом.

Рішення було прийняте співвідношенням п'ять - за і троє - проти. Верховний суд розглядав справу за позовом адвоката одного з утримуваних на військовій базі - Саліма Ахмеда Гамдана, який працював особистим охоронцем і водієм Осами Бін Ладена.

Білий дім переконував, що як головнокомандувач у воєнний час, президент має право створювати трибунали. Адвокати адміністрації сказали, що Гамдан та інші утримувані на базі Гвантанамо розглядаються як ''ворожi бойовики'', і повинні судитися як воєнні злочинці. Однак Верховний суд постановив, що в'язні підпадають під сферу дії законів Сполучених Штатів та Женевських конвенцій.

Це уже друге негативне рішення Верховного суду щодо американської в'язниці у Гвантанамо. Два роки тому суд відхилив вимогу президента Буша дати згоду на безстрокове утримування ув'язнених, не чинячи над ними суду і не надаючи їм адвоката.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG