Спеціальні потреби

Про ставлення киян до Дня Конституції


В столиці спекотно і порожньо. День Конституції кияни зустрічають на пляжах і дачах. Попри 15 років незалежності, до нових державних свят громадяни ще тільки призвичаюються. Коли була прийнята нова українська Конституція – відповість не кожен; про те, що в Основного Закону ювілей, багато хто довідався зі здивуванням. Та й сам червоний день календаря для більшості – лише додатковий вихідний. Я розпитувала перехожих на вулицях Києва, чи відчувають вони, що сьогодні свято, і чи захищає Конституція їхні права.

- Де це свято? Де ви бачили свято? Вам свято? А мені не свято!

- Для вас, може свято, а мені ні. Для мене Конституція - це радянська Конституція.

- Для мене свято, в мене вихідний. Тому свято. Але я рада, що є таке свято, і що є наша українська Конституція...

- Ні, я не відчуваю, що це свято. По-перше, Конституція весь час порушується, не виконується, тому це не свято, а так, щось штучне... Закони пишуться під конкретну особу, потім цій особі щось не подобається, то вони змінюються, потім іншій особі не подобається, щось інше змінюється...

- Те, що наобіцяли на Майдані, Конституція теж це гарантує, але бандити гуляють і в парламенті сидять.

- Яка захищеність, скажіть будь ласка. Мову топчуть, культуру топчуть, пустив Віктор Андрійович усе це на самотек, ніяких заходів як Президент він не вживає – український народ розтопчуть скоро!

- Я законослухняний громадянин і не звертауюсь в суди, але якби прийшлось звернутися, то сумніваюсь, що були б захищені права. Гроші вищі, ніж закон.

- Не відчувається в душі як свято. Просто вихідний день.

- В нас ще не виховане патріотичне ставлення до мови, до держави – і також до своїх свят. Коли ми їх відчуємо, що вони дійсно дають нам змогу і жити, і радіти, тоді це і будуть справжні свята. Дуже помітно, що патріотизму в нас мало і національної гідності.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG