Спеціальні потреби

Коментар Литвина щодо дій опозиції


Події у Верховній Раді сьогодні коментував Володимир Литвин. Екс-спікер вважає справедливими вимоги Партії регіонів, яка блокує роботу парламенту, протестуючи проти пакетного голосування. Володимир Литвин бачить єдиний спосіб розблокувати роботу Верховної Ради - виконати вимогу Партії регіонів і відмовитись від голосування в пакеті:

«Коли є довіра між членами коаліції, коли вони підписали угоду, то, очевидно, треба демонструвати свою відкритість, демократичність і повагу до законів, повагу до регламенту в таких організаційних питаннях. Якщо зараз немає довіри, а це головна проблема, яка спонукає до пакетного голосування, то про що можна говорити...»

Водночас сам Литвин визнає, якщо спікера і прем’єра обиратимуть окремо в режимі таємного голосування, то Порошенко може не пройти:

«Якщо буде голосування не в пакеті, а так, як того вимагає регламент, як вимагає процедура, то в мене, чесно кажучи, є великі сумніви з цього приводу... Те ж саме стосується і обрання прем’єр-міністра України».

На думку екс-голови Верховної Ради, подібних проблем із розподілом посад можна було б уникнути, якби коаліція формувалась, як було сказано, природним шляхом. “Природним”, за Литвином, є такий спосіб: Президент доручає певній людині, лідеру політичної сили, сформувати уряд. А в процесі формування стає ясно - з’явиться коаліція чи ні. Нинішню ж коаліцію відставний політик називає штучною, уряд – не коаліційним, а фракційним, і повторює свою фразу про легалізований державний переворот та узурпацію влади коаліцією у Верховній Раді. Новому урядові Литвин дає строк лише до осені, та й у тривкість самої “помаранчевій коаліції” не вірить:

«Я прогнозую відсутність тривалої перспективи для існування демократичної коаліції, коаліції демократичних сил... Оскільки вона створена штучно, під розподіл посад, і більше того, навіть посади не можуть поділити... Ключові рішення вони не зможуть прийняти, в них не вистачить 226 голосів... Перше випробування - це буде розгляд закону про допуск іноземних військ на територію України».

Політик, що програв парламентські вибори, розповів, що не мріє повертатись у велику політику. Каже, що плаває тричі на день, вдосконалює англійську, читає, і взагалі, за його словами, “відчув себе людиною”. Водночас, екс-спікер поскаржився журналістам на “мізерну”, як було сказано, заробітну платню – в Академії наук він отримує чотири з половиною тисячі гривень.

Литвин переконаний, що йому навмисно недорахували голосів на виборах, аби витиснути з політичного процесу – мовляв, іде зачистка перед 2009 роком, на який, попри всю втіху від занять з плавання, лідер Народної партії має плани. Як він сказав, його партія збирається брати активну участь у наступній президентській кампанії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG