Спеціальні потреби

Учень середньої школи став мером


У невеликому містечку біля Детройту, що у штаті Мічиган, мером став 18-ти річний учень середньої школи. Він, вочевидь, є наймолодшим мером в усій країні.

Гіллсдейл, невелике місто з населенням у 9 тисяч осіб, втратив багато робочих місць через їх експорт за кордон. Саме це змусило Майкла Сешенса шукати нову роботу у якості мера. Йдучи від дверей до дверей і фінансуючи свою виборчу кампанію з 700 доларів, зароблених влітку, Сешенс виграв вибори минулого листопада з перевагою у 2 голоси.

«Спочатку ми думали, що він жартує, робить це просто заради розваги, але потім він почав дуже серйозно до цього ставитися, навіть відклав гроші на кампанію», - говорить Меґан Шор, член виборчої команди Майкла Сешенса.

Даґ Інґлз, колишній мер, є власником ковзанярського майданчика. Він каже, що не шкодував через програш своєму молодому й недосвідченому конкуренту. «Майкл Сешенс має підтримку громади, він має мою підтримку. Він досягне успіху, й наша громада просуватиметься вперед», - каже він.

Багато людей у місті відчувають, що прийшов час для нової енергії та свіжих ідей. Енід Фреш є менеджером місцевого магазину. За його словами – зміни, це є добре. Може попередній мер і робив свою справу непогано, однак людям хочеться бачити зміни. Люди почали гадати, що нагальні питання не вирішуються. Тому, на думку Еніда, Майкл отримав свій шанс.

Одна з передвиборних пропозицій Сешенса полягає у тому, щоб повернути робочі місця у Гіллсдейл. Зокрема він сказав таке: «Ми повинні створити тут робочі місця. Це справа номер один. Я на власній шкірі знаю, як це буває боляче вдома - мій батько втратив роботу».

Посада мера передбачає досить невелику за мірками США зарплатню – 3 тисячі доларів на рік. До того ж Сешенс не має власного офісу. Також йому необхідно поєднувати навчання у школі й роботу на виборній посаді. «Мені здається, я непогано вправляюся і там, і тут. Ці дві справи доповнюють одна одну. Я розглядаю роботу мера подібно до роботи, яку мої друзі мають після школи», - каже він.

Сешенс завжди захоплювався політикою. Він зареєструвався для голосування наступного дня після свого 18-річчя, а ще через день зареєструвався кандидатом на посаду мера. Його мати, Лорі, зі зрозумілих причин має дещо упереджену думку про роботу Майкла. «Ми були дуже горді за нього. Він цьому приділив дуже багато часу, тож я не дивуюся, що він робить свою справу відмінно», - говорить вона.

А Майкл Сешнс додає: «Я гадаю, що найголовніша ідея тут полягає у тому, що молодь насправді може щось зробити. З нами треба рахуватись».

З Майклом Сешнсом дійсно треба рахуватись - до цього юнака усі звертаються "ваша честь".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG