Спеціальні потреби

Сполучені Штати можуть збити ракету Північної Кореї


А учора, беручи участь у роботі самміту Європейського Союзу у Відні, президент Джордж Буш серед інших справ обговорив також і намір Північної Кореї провести випробування ракети великої дальності.

Американські офіційні особи, у зв'язку з цим, навіть планують привести в стан бойової готовності дотепер не випробувану систему протиракетної оборони. Президент Буш заявив, що сподівається від Північної Кореї дотримання підписаних нею угод про ракетні випробування. Зокрема він сказав таке: «Гадаємо, в інтересах світу знати, що вони випробовують, і як саме випробування відбуватиметься. Народи непокоїть, коли непрозорі режими повідомляють про намір випробувати ракети, спроможні бути оснащеними ядерними боєголовками». Свої думки президент Джордж Буш висловив журналістам у Відні, де відбувся Самміт Європейського Союзу. Президент США заявив, що Північній Кореї загрожує подальша міжнародна ізоляція, якщо ця країна проведе випробування ракети великої дальності. Одержана за допомогою супутників розвідувальна інформація вказує на те, що Пхеньян готується це зробити. І якщо так - застерігають американські посадовці - ракету можливо буде збито.

На територіях Аляски і Каліфорнії Сполучені Штати мають 11 наземних установок перехоплення. Однак система протиракетної оборони США все ще не діє бездоганно. І збити невелику ракету на значній швидкості не легко. Дехто висловлює сумнів щодо ефективності американської системи протиракетної оборони, спорудження якої обійшлося в 90 мільярдів доларів. Джон Айзекс - очолює громадську організацію, яка лобіює у Вашингтоні питання контролю озброєнь. За його словами, попри значні витрати і проведені випробування, залишається невідомим, чи система дійсно спрацює. А якщо Пентагон і буде спроможний збити північно-корейську ракету, застерігають деякі оглядачі, таке дійство, можливо, спровокує значну міжнародну реакцію. Роберт Айгорн - міжнародний експерт з питань безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні переконаний, що ставлення міжнародної громадськості було б однаково негативним як до запуску Північною Кореєю ракети, так і до її перехоплення Сполученими Штатами. А ще гірше, якщо спроба США її збити виявиться невдалою. Між тим агентство протиракетної оборони США повідомило про плани провести випробування в районі Тихого океану. Американські посадовці, утім, зауважили, що ці плани ніяк не пов'язані з намірами Північної Кореї.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG