Спеціальні потреби

Перші заяви нового посла США в Києвi


На першій прес-конференції в новому ранзі пан Тейлор заявив, що Америка й надалі підтримуватиме демократичні та економічні реформи в Україні. США пообіцяли сприяти набуттю Україною членства в Світовій організації торгівлі. Дипломат оголосив про виділення американським урядом Україні сорока п'яти мільйонів доларів на програми боротьби із корупцією. Bільям Тейлор також розповів, коли до України приїде президент БУШ та про намір вивчити невдовзі українську мову.

Вільям Тейлор – шостий посол США в Україні. До цього призначення він працював в Афганістані, Іраку та інших гарячих точках. Його називають успішним кризовим менеджером. Втім, посол заперечує, що його місія в Україні – врегулювання кризи: «Я гадаю, там у Вашингтоні подумали, що я вже достатньо попрацював у гярячих точках. І цього разу вирішили мене послати в гарне місце. Тому я опинився в Україні.»

Місію свого попередника Джона Гербста новий посол називає надзвичайно успішною. Каже – стосунки двох країн ніколи не були такими продуктивними, як останні півтора роки. І обіцяє, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну. Тим більше,що Тейлор у кінці дев'яностих років координував надання допомоги країнам колишнього Радянського Союзу і бував у Києві неодноразово.

«Моя місія тут – сприяти тим проектам, які хочуть українці. Я тут для того, щоб підтимувати той напрямок, який обрали громадяни України та ваш уряд. Ми в Сполучених Штатах переконані, якщо Україна досягне успіхів як демократична держава, то це буде добре й для Америки», - заявив під час прес-конференції новий посол США в Україні.

Сполучені Штати чекають, коли буде сформовано новий уряд і готові працювати із будь-яким складом коаліції. Лише після цього слід очікувати візит в Україну президента Буша: «Як тільки уряд буде сформований, ми зможемо обговорювати дату візиту президента Буша», - зазначив Тейлор.

Сам же новий посол вже найближчим часом збирається краще познайомитися з Україною. Для цього об'їде всі області. Почне, очевидно з півдня. А вже в п'ятницю вболіватиме за українську футбольну збірну.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG