Спеціальні потреби

Профспілки готуються до протестів


21 червня в обласних центрах України, а 27 - в Києві, Федерація профспілок України обіцяє провести масові акції протесту проти підвищення цін на газ для населення і тарифів на житлово-комунальні послуги. Це вже друга хвиля протестів. Перша відбулася 24 травня. Тоді на вулиці столиці вийшло близько 50 тисяч людей. Вони вимагали скасувати незаконні, на їх думку, постанови про підвищення тарифів. Профспілкові лідери кажуть, що не задоволені реакцією уряду на свої вимоги і тому вирішили продовжити протести. Власне лідер ФПУ Олександр Юркін заявляє, що жодного кроку на зустріч Кабмін так і не зробив. За прогнозом ФПУ, в акціях візьмуть участь близько 200 тисяч осіб. Зокрема в Києві очікують 27 червня, в переддень свята конституції, до 100 тисяч людей. Якщо й після цього зниження тарифів не станеться – профспілки погрожують оголосити всеукраїнський страйк. ФПУ каже, що їхні акції можуть підтримати деякі політичні партії. Олександр Юркін каже, що їм вже направили запрошення:

«Комуністи і соціалісти ухвалили рішення провести засідання своїх політичних органів про те, що вони також підтримають акцію, яку проводить федерація профспілок. Як на місцях, так і 27 червня тут, в Києві. Поки що немає реакції від Блоку Юлії Тимошенко (вони розмірковують), немає реакції від Партії Регіонів і Нашої України», -зазначив Юркін.

Профспілкові лідери покладають великі надії на судові органи, де оскаржують постанови про підвищення тарифів. У ФПУ доводять, що це рішення ухвалили із порушенням закону. Розгляд позову по суті відбудеться вже цього тижня, точніше 26 червня. І профспілки кажуть, що високі шанси того, що рішення про підвищення тарифів взагалі скасують.

Скасування постанови про підвищення тарифів в уряді, здається, ніхто не допускає. Кажуть – не може держава продавати людям газ і тепло в декілька разів нижче собівартості. Нагадують, що підвищення тарифів не було декілька років. Але ціни на енергоносії в цей час невпинно росли. Єдине, що обіцяють урядовці – це й надалі збільшувати виплати малозабезпеченим людям. Щоб підвищення тарифів для них не було таким болючим. Урядовці обіцяють зберегти всі комунальні пільги для тих, хто має на них право – а це 7,5 млн людей. Зокрема, чорнобильці, інваліди, учасники війни, військові. У кабміні також готуються до значного збільшення кількості людей, що користуватимуться житловими субсидіями. До кінця року в декілька етапів планують збільшити мінімальну зарплату – до 400 гривень. Пенсіонерам також підвищать пенсії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG