Спеціальні потреби

НАТО допоможе Україні знищити зброю


Члени Північноатлантичного альянсу допоможуть Україні знищити надлишки озброєнь. Угоду про це представники українського уряду та НАТО підписали у Києві. Цей контракт готували чотири роки. Згідно підписаної угоди, знищать 133 тисячі тонн боєприпасів та півтора мільйони одиниць стрілецької зброї та переносних ракетних комплексів.

Мішель Дюре, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, заявляє: «Буде знищено зброю та амуніцію. Таким чином ми зменшуємо загрозу для території України: як для навколишнього середовища, так і для людей.»

Нині в Україні утилізації вимагають чотириста тисяч тонн застарілої зброї. За декілька років її буде вчетверо більше. Міністерство оборони не має ресурсів для переробки цих арсеналів. Часто ці запаси зберігаються у непристосованих умовах під відкритим небом. Непередбачувані ситуації на таких складах трапляються регулярно.

На знищення радянських арсеналів Україна отримає 25 мільйонів євро. Цей наймасштабніший проект демілітаризації в історії НАТО розрахований на 12 років. Найбільший фінансовий внесок зробили Сполучені Штати. Допомогу також надали Норвегія та Великобританія.

Володимир Терещенко, заступник міністра оборони України, пояснює: «Ми беремо на себе відповідальність за доставку боєприпасів, за збереження боєприпасів, за підготовку боєприпасів і зброї до утилізації.»

Утилізацією арсеналу займатимуться вже існуючі українські підприємства оборонного комплексу. Ймовірні місця – Донецьк, Павлоград та Шостка. Фахівці НАТО сподіваються, що подібні проекти допоможуть змінити негативне ставлення українців до Блоку.

Сюзен Понд, керівник відділу політичного управління НАТО, зазначає: «Я сподіваються, що люди в Україні та деінде судитимуть про НАТО за нашими справами. Ми не тільки говоримо, що збираємося допомагати. Ми демонструємо на практиці, що насправді підтримуємо Україну.»

Міноборони України також веде переговори з Європейським Союзом про співпрацю у знищенні до півтора мільйонів тон мін радянського виробництва.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG