Спеціальні потреби

Обрання спікера регіонами - законне


Ніщо не заважає регіоналам самотужки обрати керівництво парламенту, якщо в них вистачить на те голосів. Про це сказав на брифінгу в президентському секретаріаті керівник юридичного відділу Микола Полудьонний. Радник глави держави пояснив журналістам, що погрози біло-синіх, у разі як помаранчеві до четверга не створять коаліцію, самим обрати і спікера, і його заступників та голів комітетів в принципі не суперечать Конституції:

«Заяви Партії регіонів – вони не протирічать Конституції, і якщо в парламенті раптом відбудеться якась ситуативна більшість, яка може прийняти рішення про обрання голови Верховної Ради, його заступника і голів комітетів, то, напевно, це відбудеться.»

Водночас, якщо таке станеться і керівництво Верховної Ради обере не коаліція, а парламентська меншість, то це призведе до ще більшого хаосу – прогнозує Полудьонний: «Така дія може призвести до ескалації конфлікту. Оскільки, якщо після того, як буде обраний голова Верховної Ради певним складом парламенту, буде створено коаліція, ніщо не заважає коаліції зробити демарш і відкликати цього обраного голову Верховної Ради.»

Радник глави держави нагадав також суть конституційних приписів щодо розпуску парламенту. Зокрема, президент може розпустити Верховну Раду, якщо протягом місяця після початку її засідань не буде створено коаліційну більшість. Цей момент настає в 00:00 годин 24 червня, сказав Полудьонний. При цьому, як він наголосив, розпуск парламенту є правом, а не обов’язком Президента. Віктор Ющенко, вважає його юридичний радник, у розпускові Верховної Ради не зацікавлений.

А тим часом лідер Партії регіонів Віктор Янукович уже проголосив готовність до розпуску парламенту. В заяві, поширеній у середу його прес-службою, сказано, що “Партія регіонів готова підтримати рішення про розпуск парламенту і проведення нових дострокових виборів у разі, якщо до кінця цього тижня коаліція все ж не буде створена, і якщо керівництво парламенту не буде обране. Бо якщо не буде на це політичної волі депутатів, то треба дати народу можливість вибрати відповідальніших політиків”, -- мовиться в заяві.

Лідер регіоналів також заявив, що не поділяє думки про те, нібито саме Президент винний в затягуванні з формуванням парламентської більшості. Янукович похвалив главу держави за те, що той дистанціюється від коаліційних процесів, назвавши це “виявом демократичного мислення”.

XS
SM
MD
LG