Спеціальні потреби

Сьогодні у світі відзначають День біженців


Сполучені Штати тісно співпрацюють з Організацією Об'єднаних Націй в допомозі людям, які, шукаючи порятунку від переслідувань з боку своїх рідних країн, стають біженцями.

Міжнародна спільнота відзначає День біженців саме сьогодні, 20 червня. Про допомогу тим, кого політичні обставини змусили шукати кращої долі, Голосові Америки розповіли офіційні представники ООН і Державного Департаменту США.

Венді Янґ, ООН, Вашингтонський офіс УВКБ:

«Моє ім'я - Венді Янґ. Я - координатор зовнішніх зв'язків регіонального вашингтонського представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. Доброю новиною є те, що біженців стає менше. За статистикою, їх кількість у світі зараз найнижча за 26 років. А це означає, що список людей, яких за визначенням УВКБ вважали біженцями, нині скоротився на понад 1 мільйон і становить 8 мільйонів 400 тисяч осіб»

Келли Раян, Державний Департамент США:

«Мене звати - Келли Раян. Я представляю Бюро Державного Департаменту США, яке займається питаннями народонаселення, біженців та міграції. Понад половина біженців усього світу, які тимчасово перебувають на території іншої країни, одержують відтак дозвіл на в'їзд до США. Сполучені Штати приймають більше біженців, аніж інші 18 відкритих для переселення країн».

Венді Янґ ООН, Вашингтонський офіс УВКБ:

«Одним з найбільших випробовувань для УВКБ нині є зріст кількості осіб, переміщених всередині своєї країни. Це - люди, які опинилися в становищі біженців, шукаючи притулку від війни або переслідувань. Однак їм не вдалося перетнути будь-який міжнародний кордон. І тому вони позбавлені допомоги, гарантованої міжнародною конвенцією в справах біженців від 1951 року. Однак їм потрібна така ж сама підтримка, як і іншим біженцям: захист, їжа, дах над головою, вода, санітарні умови, запобігання статевій нарузі над жінками і дітьми. Тому УВКБ вирішило минулого року взяти цих людей під свій захист».

Келли Раян, Державний Департамент США:

«Найбільше біженців у Пакистані. Самих афганців тут нараховується понад 2 з половиною мільйони. Є біженці і в Бангладеш. Певна їх частина - це бірманці. Складний стан речей і з Північною Кореєю. Важко змалювати словами відчай розкиданих по регіонах Азії північно-корейських біженців. А якщо ознайомитися з обставинами, за яких, наприклад, стали біженцями ці люди з Бурунді. Важко уявити, що за муки випали на долю тих, кому випало бути свідками жорстоких убивств екстремістами рідних їм людей. Цим особам цього року буде надано дозвіл на в'їзд до США».

Венді Янґ, ООН, Вашингтонський офіс УВКБ:

«У світі багато регіонів, за якими УВКБ спостерігає особливо пильно, бо там зростає нестабільність. Я би в першу чергу вказала на Дарфур. Конфлікт явно виходить за межі однієї країни і вже перейшов на Чад. Ми пильно стежимо на Центрально-Африканською республікою. Також непокоїть те, що відбувається між Ефіопією і Ерітреєю. Є й інші гарячі точки. До них відноситься і конфлікт у демократичній республіці Конго, який від 80-их років забрав життя понад 3 з половиною мільйонів людей».

Келли Раян, Державний Департамент США:

«Велика кількість біженців проживають в Африці. Тому значний відсоток нашої допомоги надходить до цього континенту. Незабаром до США прибудуть 13 тисяч біженців із Східної Африки. Їх буде розселено по всій країні. Питаннями їх влаштування займатимуться 10 урядових агентств у партнерстві з приватним сектором. Куди саме направити ту чи іншу особу, обидві сторони вирішують, беручи до уваги місце походження, релігійні вірування та інші особисті риси новоприбулих. Програма вже має значний успіх і ведеться в 48 штатах».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG