Спеціальні потреби

Коаліційні перемовини продовжуються


Зранку з’явилася новина про те, що помаранчеві продовжуватимуть переговори у рамках трійки. Зустріч відбулася у стінах парламенту, однак тривала недовго. Тимошенко, яка покинула місце зустрічі, відразу заявила, що жодних переговорів не було, їх просто поінформували, що Наша Україна консультується з Партією регіонів:

“Ми не почули сьогодні ніяких реальних пропозицій щодо створення помаранчевої коаліції. Ми тільки одну пропозицію почули і ця пропозиція нас не влаштовує – збірна солянка з усіх політичних сил, включаючи Партію регіонів.”

Олександр Мороз лише підвердив те, що переговори формально не припинені, однак реально вони не проводяться:

“...так сказати, що все вирішено не можна, і чи вирішено взагалі, в принципі. Тим паче, що консультації з боку Нашої України, як вони самі заявили, продовжуються і з іншими політичними силами. Вони розробляють, мабуть, більш компромісний для них варіант.”

Натомість нашоукраїнці відразу після цієї зустрічі поїхали на іншу – до представників Партії регіонів. Українські ЗМІ повідомляють про те, що наразі там триває дискусія щодо розподілу посад, причому згідно інформаційних повідомлень посаду прем’ єра в блакитно-помаранчевій коаліції може посісти Юрій Єхануров, тоді як спікерське – Віктор Янукович. Водночас в Секретаріаті Президента заявляють, що Віктор Ющенко не вбачає прийнятним ультимативні форми у переговорах, зокрема і щодо принципових розбіжностей у програмах обох партій, які, у разі створення коаліції, доведеться узходити.

“І вже представники Партії регіонів заявили, що вони категорично не відмовляються від своїх позицій по євроатлантичній інтеграції, від своїх позицій по мові, по питанню федералізму. А це є практично ті теми, спекуляція навколо яких вже в післявиборчий період ставить країну на грань територіального роз’єднання,” - заявив Іван Васюник.

Втім, як повідомляють джерела з двосторнніх переговорів, основні розбіжності можуть бути виписані в коаліційній угоді так, аби не суперечити принципам обох політичних сил, які нині можуть скласти парламентську коаліцію.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG