Спеціальні потреби

Парламент знову консультується


Те, що Наша Україна консультується з Партією регіонів вже ні в кого не викликає сумнівів. Це прямо визнають навіть номінальні лідери цієї партії, зокрема Петро Порошенко. Цей факт ставить нашоукраїнців під шквал критики з боку інших помаранчевих – соціалістів та БЮТ. В парламенті постійно лунають публічні суперечки з цього приводу:

"…відбулися такі попередні консультації з Партією регіонів. Наша пропозиція про те, щоб були проведені такі консультації з іншими політичними силами залишається відкритою. Ми є готові до будь-яких пропозицій. Такі консультації можуть мати як багатосторонній, так і двосторонній характер..."

Водночас Наша Україна вперто не називає свої дії переговорами, хоч ведуть їх уповноважені представники фракції. "Ведуться консультації з усіма політичними партіями, які перемогли на парламентських виборах, по пошуку оптимальної конфігурації, яка відповідає інтересам держави", - заявив Анатолій Кінах.

Регіони ставляться до такої позиції поблажливо, мовляв, яка різниця як це називається, головне – ми домовляємося про коаліцію. Головне питання зараз - коли може бути створена така коаліція, і хто у ній посяде крісло прем’єра. Регіони роблять вигляд, що не мають наміру ним поступатися, однак натякають, що готові домовлятися.

"...ми переможці, і прем’єр-міністр має бути від Партії регіонів. Якщо ж ми отримаємо зустрічні пропозиції, то будемо їх обговорювати", - зазначив Євген Кушнарьов.

Нашоукраїнці у відповідь заявляють, що у разі непомаранчевої коаліції прем’єрське крісло має належати їм. Юлія Тимошенко вже навіть придумала доволі іронічну назву новій синьо-помаранчевій коаліції - «не зрадь Майдан» - і обіцяє чітку і продуману опозицію.

"Ми сьогодні напрацьовуємо достатньо ретельно стратегію, як погодитися, якщо Наша Україна зрадить Україну, і, власне кажучи, створить коаліцію з Партією регіонів. У нас буде дуже чітка система заходів і, як тільки коаліція з Партією регіонів у нашоукраїнців буде оголошена, ми оголосимо свою стратегію боротьби за Україну", - йдеться в заяві Юлії Тимошенко.

Олекснадр Мороз з цього приводу радився сьогодні з Президентом. Він каже, що не поставить свого підпису під угодою Януковича і Нашої України, однак не виключає, що це можуть зробити понад десяток його однопартійців, для яких, за словами Йосипа Вінського, знайшлася до цього мотивація.

Сам Янукович сповнений оптимізму і обіцяє коаліцію до вівторка. До того часу мають бути полагоджені як кадрові питання, так і принципові розбіжності поміж цими двома політичними структурами – це НАТО, російська мова, ЄЕП та федеральний устрій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG