Спеціальні потреби

Баталiї навколо коалiцiї продовжуються


Взаємні звинувачення та заяви про нову коаліційну конфігурацію почули сьогодні українці під час сесійного засідання парламенту. Олександр Мороз відмовляється від спікерських амбіцій, однак «Наша Україна» наполягає на консультації всіх сил, що предсталвені в парламенті.

Футбол сьогодні визначав навіть роботу парламенту. Саме цю гру нагадував обмін заяв від фракцій. Регіонали відразу заявили про необхідність створення широкої коаліції за участі не лише помаранчевих фракцій. На трибуні Микола Азаров переконував депутатів, що його партія готова взяти відповідальність за економіку і що вона є прихильником європейської інтеграції:

«Ми рішуче підтримуємо державний курс на європейську інтеграцію України. Партія регіонів закликає всі політичні сили негайно, без попередніх умов та ультиматумів, приступити до формування широкої коаліції».

Як відомо, вчора політрада «Нашої України» ухвалила рішення проводити консультації з усіма політичними силами, що пройшли до парламенту. Це стало відповіддю на ультиматум Олекснадра Мороза з приводу належності соціалістам крісла спікера. Сьогодні Мороз відмовився від цієї вимоги заради помаранчевої коаліції:

«Зважаючи на те, що сьогоднi проблема виставляється таким чином, це, бачите, зокрема Мороз як голова партiї виставляє свої претензiї на посаду голови Верховної Ради, то я хочу сказати таке – ми згоднi зняти цю претензiю, але весь розподiл буде здiйснений на принципi пропорцiйному, починаючи вiд заступника голови райадмiнiстрацiї i закiнчуючи всiма мiнiстрами, головами комiтетiв, генеральнним прокурором...».

Натомiсть Тимошенко заявляє, що попри відмову Мороза, «Наша Україна» хоче коаліції з Януковичем. За її словами, всі суперечливі пункти в угоді узгоджені, однак розподiл кадрів став головною проблемою для партії влади.

«На жаль вчора блок «Наша Україна» прийняв в тому числi на засiданнi фракцiї рiшення про консультатцiї щодо створення коалiцiї з Партiєю регiонiв. Я хочу побажати їм в цьому успiху».

Після чергового обміну люб`зностями поміж помаранчевими регіонали виглядали ще більш впевнено. Як заявив їх лiдер Вiктор Янукович, консультації з «Нашою Україною» були і продовжуються. Він переконаний, що коаліція в Україні з`явиться вже за кілька днів і за участі його політичної сили.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG