Спеціальні потреби

Посольство США коментує подiї у Феодосiї


ЗАЯВА ПРЕС-АТАШЕ ПОСОЛЬСТВА США В УКРАЇНІ БРЕНТА БАЙЄРСА:

Резервісти Корпусу морської піхоти США, запрошені до України українським урядом для будівельних робіт з модернізації інфраструктури українського військового навчального центру в Старому Криму (Автономна Республіка Крим), поїхали з України і повертаються до своєї цивільної роботи. Як резервістів, їх призивають на військову службу лише на два тижні кожного року.

Ми шкодуємо, що морські піхотинці не мали можливості провести модернізаційні роботи, які б покращили умови навчань українських Збройних Сил. Той, хто поширював чутки, що вони прибули створювати американську військову базу чи базу НАТО, мав або неправильну інформацію або нечесні наміри.

Сполучені Штати є твердими прибічниками незалежної демократичної України, а це включає право на свободу слова і мирних зібрань. Однак шкода, що певні політичні інтереси деяких людей перешкодили реалізації проекту, який був би корисний для українських військових і влив би приблизно 150 тисяч доларів до економіки міста Феодосії завдяки контрактам на придбання на місцевому ринку будівельних матеріалів та залучення робочої сили.

Незважаючи на те, що інженерно-будівельний проект був пов’язаний із підготовкою до майбутніх навчань “Сі Бриз 2006”, відбуття цієї групи резервістів морської піхоти не обов’язково має вплинути на майбутні рішення щодо цих навчань. Ми збираємося продовжувати підготовку навчань, за умови, що український уряд виявить бажання проводити “Сі Бриз 2006”, а Верховна Рада ухвалить відповідне законодавство.

Україна активно і регулярно бере участь у навчаннях програми “Партнерство заради миру” починаючи з 1994 року. Ці навчання приносять користь Збройним Силам України, покращуючи їх підготовку та здатність взаємодіяти і здійснювати координацію з країнами-партнерами.

(Переклад Посольства США в Українi)

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG