Спеціальні потреби

У Вашингтоні пройшла виставка Френчайзингу


Цими днями у Вашингтоні закінчилася 15 Міжнародна виставка френчайзингу, де зібралися представники відомих компаній з усіх куточків світу.

Міжнародна виставка з френчайзингу - це щорічне триденне зібрання френчайзних підприємств з різних індустрій. Цього року були представлені компанії з 40 країн. Френчайзи - це підприємства, які придбали в інших компаній право на специфічну фірменну продукцію, процеси та торговельні знаки. За цей привілей підприємство зобов'язується вносити ліцензійну плату і дотримуватись визначених френчайзером стандартів. Мет'ю Шей - президент Міжнародної Асоціації Френчайзерів каже, що тут представлені і готельний бізнес, і роздрібна торгівля, і ресторани і послуги і прибирання комерційних приміщень і технологія і медична опіка і догляд над дітьми і продаж нерухомого майна і автомобільна справа. Отож це не слід називати індустрією. Це радше спосіб ведення комерційної справи.

У Сполучених Штатах френчайзні підприємства - такі як мережа кав'ярень ‘‘Старбакс’’, щороку продають товарів і послуг на 1 трильйон 500 мільярдів доларів. Це становить приблизно 10 відсотків загального обсягу товарів і послуг в країні. Френчайзи дають працю приблизно 14 відсоткам усієї робочої сили у приватному секторі.

«Френчайзинг створює можливість роботи для 18 мільйонів американців у Сполучених Штатах. У США є понад 800 тисяч френчайзних структур. Отож, хоч френчайзинг як бізнес відносно малий, він має великий вплив на економіку», - каже Мет'ю Шей

На виставці були представлені моделі сотень рентабельних френчайзерів, які пропонували співпрацю. З різних країн світу прибули торговельні делегації, часто завдяки підтримці з боку Іноземної торговельної служби американського уряду. Калін Літкенгаус відповідальний у міністерстві торгівлі США за сферу внутрішніх торговельних операцій. Він говорить, що торговельна служба переконала понад 40 делегацій прибути на цю виставку.

«У нас є торговельні спеціалісти в різних частинах країни. Нараховується 109 центрів сприяння експортові. Ми маємо своїх представників в понад 80 країнах світу. Наші торговельні спеціалісти, як в цій країні так і закордоном, зосереджені на френчайзингу, бо ця ділова форма дуже важлива для американської економіки і для американського бізнесу»,- каже він.

Прихильники концепції френчайзингу сподіваються, що цей спосіб ведення бізнесу набуде популярності серед представників меншостей. Існує думка, що зріст нових френчайзних систем дасть меншостям можливість відкрити нові бізнеси, використовуючи моделі з доведеним успішним підходом.

Мет'ю Шей переконаний, що френчайзинг створює платформу, дає формат, на підставі яких новий бізнесмен зможе застосувати свої підприємницькі нахили і здійснить свою американську мрію, використовуючи для цього принципи вільної торгівлі, чого він не міг би зробити, не знаючи з чого починати. Після доброго початку, успіх у френчайзингу - каже Шей - вимагає такої самої наполегливої праці і відданості, як і кожен інший бізнес.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG