Спеціальні потреби

СБУ відреагувала на заворушення в Криму


Українська влада починає реагувати на події в Криму. Російських політиків, які були учасниками відомих подій в Феодосії, визнали небажаними особами в Україні. СБУ каже, що в неї є докази причетності цих людей до організації заворушень. А тому в`їзд до України заборонили Костянтину Затуліну, Володимиру Жириновському та ще декільком політикам. Міністерство закордонних справ називає такі дії служби безпеки адекватними. Говорить заступник міністра Антон Бутейко:

«Подібні структури в українській державі починають...нарешті працювати так, як це вимагає гідність української держави. І люди, які до нас їдуть як гарні гості, - ми їх будемо щиро приймати, а ті, які хочуть наплювати на наш стіл, - вони будуть викинуті із цієї держави. І нехай вони пам’ятають це, тому що в Україні є влада і вона буде. І ми будемо діяти відповідно до норм, які існують в міжнародній практиці».

Натомість Росія з такими діями не погоджується. Державна Дума Росії сьогодні ухвалила звернення до своїх українських колег, у якому висловила "вкрай негативне ставлення" до планів України вступити в НАТО і стурбованість у зв'язку з подіями в Криму. Зокрема, російські депутати Держдуми вважають, що в розвитку подій у Криму позначився новий небезпечний поворот, що серйозно загрожує традиційним відносинам дружби між Російською Федерацією та Україною. Мова йде про "безпідставну спробу звинуватити громадян Російської Федерації, включаючи депутатів Держдуми, у дестабілізації обстановки в Криму".

Офіційна Москва не приховує своє занепокоєння посиленням співпраці України з НАТО. Про це йдеться і в згаданій заяві, і в коментарі російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова. Він стверджує, що приєднання України чи Грузії до НАТО спричинить колосальні геополітичні деформації, а тому Росія зараз вираховує наслідки такого кроку виходячи з власних національних та економічних інтересів.

Натомість після всіх цих дій Києва у Криму не спостерігається жодних заворушень. Американські війська перебувають на територїі Феодосії, ремонтуючи дитячі майданчики та сквери, а також готуючи пляжі міста до купального сезону.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG