Спеціальні потреби

Ющенко гостро критикує «мовний парад»


Президент Ющенко сьогодні різко висловився проти так званого «мовного параду» у східних регіонах України та стосовно акцій проти присутності військ НАТО в Україні.

У день журналіста президент Ющенко вирішив поспілкуватися з журналістами щодо здобутків та проблем в інфорамційній сфері. Однак, втриматися від коментарів щодо подій довкола мови та військ НАТО в Криму не зміг від самого початку. Українські медіа так і не змогли сформулювати державницьку позицію щодо «мовного параду», натомість як це є прямим порушенням Конституції, каже Ющенко:

«Державною мовою України є українська мова. Крапка. Поряд з державною мовою мовами вжитку є російська і другі мови національних меншин. Українська держава дає гарантію, що кожна національна меншина на території України завжди зустріне політику підтримки у розвитку національних мов. Надумана проблема, давайте будемо відвертими, якщо російська мова потребує захисту, якщо на Донеччині, якщо на Луганщині чи на Харківщині російська мова потребує захисту, тоді давайте дамо відповіді від якої політики, від якої мови».

Президент наголошує, що запровадити російську мову другою державною може лише парламент, і трьома чвертями від свого складу, однак наголошує – російська, як і інші мови нацменшин, знаходиться під протекторатом держави:

«Є голосування конституційною більшістю парламенту. Це є виключна компетенція українського парламенту. І тому надання статусу - місцевого, сільського, городського, регіонального чи якогось іншого -це не є компетенція органів самоврядування. Це є грубе порушення Конституції і законів України».

Стосовно військ НАТО на території Криму, то Ющенко зазначив, що в цьому питанні Україна послідовна, це не перші навчання, і вони відбуваютсья за участі Росії – сказав президент. Відтак, всі проблеми довкола цього він назвав політичними:

«Тільки, знаєте, з принизливої точки зору сьогодні можна коментувати те, що відбувається в Феодосії. З дев’яносто сьомого року ви є свідками того, що ці навчання проводяться. Чому в рік свободи Україна так відноситься до цього заходу? Це що, щось нове, привнесене до цього заходу, те, що стурбувало політичні кола чи громадськість? Абсолютно нічого не привнесено. То чому ж така показова реакція на ці речі?».

І остання тема – коаліція. Її Ющенко очікує не раніше, ніж за 21 день, коли закінчиться термін для її формування, виділений Конституцією України. Сьогодні має відбутися його зустріч з потенційними учасниками коаліції. Кандидатру Тимошенко на посаді прем’єра Ющенко сприймає, хоч і не вважає її оптимальною. Водночас Президент хоче бачити у коаліційній угоді відповіді на всі гострі запитання, які стоять перед Україною.

«Я є прихильник того, щоби коаліція вибрала конституційний термін формування, підписала угоду і український парламент отримав коаліційну більшість, яка на базі закону сформує уряд», -- зазначив президент України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG