Спеціальні потреби

У Вашингтоні пройшов гучний концерт до Дня Пам’яті


Вшанування Дня пам'яті загиблих у війнах не обходиться і без святкового концерту, який традиційно проводиться перед будинком Капітолію. Послухати відомих виконавців, зазвичай, приходять впливові посадовці і політики.

Цього року на концерті був присутній колишній Державний секретар США Колін Павел. Концерт завжди проводиться напередодні Дня пам'яті загиблих у війнах. Відзначати це свято в Америці почали у 19 столітті негайно після закінчення громадянської війни. Спочатку у південних штатах - люди у цей день прикрашали квітами могили полеглих солдатів, які боролися як на боці Конфедерації, так і Союзу. На важливості цього свята для сьогоднішнього покоління наголосив присутнім колишній Державний секретар США і генерал у відставці Колін Павел.

«Стоячи тут, на східцях Капітолію, ми повертаємося думками до значення цього свята. Оскільки саме тут, у Капітолію, за кілька тижнів до закінчення громадянської війни, президент Лінкольн закликав своїх співвітчизників загоїти рани, почати піклуватися солдатами, їхніми вдовами і дітьми-сиротами. Практично кожне містечко і селище залишилося тоді без чоловіків, як зрештою і сьогодні втрата кожного військовослужбовця це трагедія для родини і громади. Жінки почали носити квіти на їхні могили і з часом ця традиції переросла у День пам'яті загиблих у війнах - національний День вшанування їх пам'яті», - сказав він.

У концерті взяли участь відомі американські співаки різних жанрів, як Фредеріка Фон Стейд і Лі Ен Вомек, яка виконала патріотичну пісню «Боже, благослови Америку». На цьогорічному концерті, зокрема, згадали службовців військово-повітряних сил, які відзначають цього року 60-річчя з часу свого заснування, як також національних гвардійців, які загинули в Іраку. Концерт, на який переважно збирається 300 тисяч людей, також дивиться на громадському телебаченні близько 10 мільйонів людей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG