Спеціальні потреби

В Українi зростуть цiни на газ, електрику


В Україні очікують нового стрибка цін – спершу на газ, відтак на електроенергію і зрештою на житлово-комунальні послуги. Сьогодні Кабінет Міністрів вирішив збільшити ціну на газ для населення удвічі – до 414-ти гривень за тисячу кубометрів. Нова ціна набере чинності з 1 липня, проте як наголошують урядовці, платити її будуть лише багаті і платоспроможні.

Уряд назвав економічно обгрунтовану ціну на газ. Це 414 гривень за тисячу кубів – удвічі більше, ніж коштує газ для населення сьогодні. Нові тарифи почнуть діяти з 1 липня. “Принципове рішення прийнято,” -- сказав журналістам міністр палива та енергетики Іван Плачков. Що ж до диференціації тарифів, то це питання урядовці ще обговорюють. І, як виглядає, схиляються до думки поділити споживачів на багатих і бідних – для перших ціна зросте суттєво, для других не зміниться зовсім. Як заявив прем`єр-міністр Юрій Єхануров, підвищення абсолютно не торкнеться тих, хто палить мало газу – до 350 кубометрів на місяць; ті ж, хто мають великі маєтки і господарства та споживають багато блакитного палива – платитимуть по максимуму. Як сказав Єхануров, цитуючи кандидатські промови Ющенка, “багаті поділяться з бідними”:

«Ми говоримо про те, що 350 кубометрів газу на місяць, хто споживає стільки, ціна на них залишається така сама, яка зараз є з 1 травня. Ми її не рухаємо. Ті, хто споживають до 350. Ті, хто споживає понад 350, до 550, будуть платити 510 гривень. Ті, хто буде споживати понад 550 кубометрів, мають платити 960 гривень».

При цьому як випливає з пояснень іншого урядовця, міністра палива та енергетики Івана Плачкова, малозабезпечені громадяни – хто проживає у квартирах площею до 60 кв метрів і має сукупний дохід на сім`ю до двох тисяч гривень, споживають всього-на-всього до 50 кубометрів газу на місяць, тоді як платоспроможні – в кого помешкання до 200-300 кв метрів і дохiд на родину до 18 тисяч гривень, спалюють тисячу кубометрів на місяць. Коли вірити згаданим даним Міністерства палива і енергетики, тоді до “бідних”, кого не повинно торкнутися нове підвищення цін на газ, слід зарахувати мало не все населення України.

Окрім газу, подорожчає електроенергія. Кабінет Міністрів визначив економічно обгрунтовану ціну і на неї – трохи більше тридцяти чотирьох копійок за кіловат. На такий рівень планують вийти аж у 2008 році, у кілька етапів що пів року піднімаючи ціну на 25%.

Нова вартість енергоносіїв неминуче потягне за собою підняття тарифів на житлово-комунальні послуги. Вже зараз комунальники скаржаться, що з подорожчанням газу зростають їх витрати на теплопостачання і гарячу воду, і вимагають збільшити квартплату удвічі. За оцінками, після такого подорожчання однокімнатна квартира коштуватиме в середньому 130 гривень, двокімнатна 245 і трикімнатна 319.

Ціновий удар урядовці обіцяють пом`якшити диференційованим підходом та системою субсидій. Говорить міністр праці і соціальної політики Іван Сахань:

«Треба шукати відповідь на це питання, яким чином підтримати населення, яке не може в повному обсязі виплачувати вартість житлово-комунальних послуг і вартості енергонгосіїв, і яким чином організувати цю роботу».

А тим часом Росія висуває нові вимоги щодо підвищення цін на енергоносії. За повідомленням російських інформагенцій, вже у липні Газпром зажадає від України двохсот доларів за тисячу кубометрів газу замість заявлених ста тридцяти.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG