Спеціальні потреби

Амнiстiя нарiкає на права людини в Українi


Всупереч риториці нової влади, ситуація з правами людини в Україні не змінилася на краще. Про це йдеться у щорічній доповіді Міжнародної амністії за 2005 рік, яка охоплює 150 країн світу. Доповідь ставить на карб Україні тортури в міліції, напади расистського характеру, торгівлю людьми.

Нова влада взялася за права людини лише на словах. Погодившись, що тортури в міліції не вигадка, а дійсність, та заявивши про відкриття понад двох сотень кримінальних справ, Україна ці справи не розслідує, а в правоохоронних органах і далі “вибивають” зізнання у затриманих. Це стверджує щорічна доповідь Міжнародної амністії по Україні. Як каже виконавчий директор організації Антоніна Тарановська, на вимоги правозахисників в Україні дуже схвально реагують і обіцяють сприяння, але нічого не роблять:

«Немає реальних дій, тобто ми не бачимо обіцяних Генеральним прокурором розслідувань справ по катуваннях. Ми бачимо лише спротив Генеральної прокуратури, щоб зробити незалежне, об`єктивне розслідування кожної конкретної справи. І нам дуже прикро, що Україна 2005 роком відзначилась тим, що вона говорила дуже добре про права людини, права людини стали пріоритетом в країні – на словах. На справі ситуація не змі-ни-ла-ся».

Окрім тортур та жорстокого поводження в міліції, як актуальні для України правозахисні проблеми доповідь відзначає незадовільні умови утримання в місцях попереднього ув`язнення, антисемітські та расистські напади, торгівлю людьми. Окремо згадується справа Гонгадзе – в розслідуванні мало прогресу, попри публічну обіцянку президента Ющенка, що вбивці й замовники постануть перед судом, і суд буде відкритим.

Міжнародна амністія засудила також вислання в лютому 2006 року Україною до Узбекистану одинадцяти узбецьких шукачів притулку. З вимогою розібратися в ситуації генеральний секретар організації звертався особисто до глави держави, але відповіді не отримав. Видавши політичних біженців в Узбекистан, де широко застосовують тортури до політичних опонентів, Україна тим самим взяла на себе вину за ці тортури, -- вважає голова Міжнародної амністії в Україні Наталя Дульнєва:

«З нашої точки зору, вислання одинадцяти шукачів притулку до Узбекистану є злочином проти прав людини, який вчинила Україна, який за три місяці повного нереагування влади повністю падає на президента країни Віктора Ющенка. Ми вважаємо його в даному випадку людиною, яка несе відповідальність за ці тортури».

Окрім ситуації з правами людини в кожній окремій країні, щорічна доповідь Міжнародної амністії дає оцінку захищеності людських прав в усьому світі. Як головну світову проблему-2005 доповідь відзначає тенденцію до легалізації тортур. Після терактів 11 вересня права людини дедалі більше приносяться в жертву безпеці; заходи проти тероризму фактично обернулися заходами проти прав людини, -- наголошує звіт.

Нагадаю: Міжнародна амністія є всесвітнім рухом, що об`єднує близько двох мільйонів добровольців з понад 150 країн світу, які виступають на захист прав людини. В усьому світі організація добивається звільнення в`язнів сумління, жертв катувань та скасування смертної кари.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG