Спеціальні потреби

Тривають приготування до нової сесiї Ради


В Україні тривають останні приготування до початку нової парламентської сесії, яка відкриється вже за три дні. Сьогодні депутати визначили порядок денний урочистого засідання та склад тимчасової президії. Водночас найбільше суперечок виникло довкола кількості парламентських комітетів.

«Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води… В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди» - саме такі слова Володимира Сосюри почують нові українські депутати, увійшовши до парламентської зали. Наразі робоча група доопрацьовує всі технічні моменти, як відбуватиметься перше засідання новообраної Верховної Ради п`ятого скликання. Говорить голова робочої групи Іван Бокий.

«Слово буде надане президенту України. Вiн виступить iз зверненням до депутатiв Верховної Ради. Пiсля цього прем`єр-мiнiстр оголосить заяву про вiдставку. Верховна Рада доручить виконувати Кабiнету Мiнiстрiв свої обов`язки».

Головне питання - чи підпишуть у день першого засідання угоду про парламентську коаліцію так і залишаєтсья без відповіді. Попри заяви соціалістів та БЮТ про те, що вони готові поставити підписи під спільним проектом угоди, мовчанку зберігає «Наша Україна». Тому, найімовірніше, у четвер депутати обійдуть лише короткими урочистостями, без політичної частини.

Натомість визначено, хто головуватиме на засіданнях Ради, допоки не оберуть спікера. Тимчасова президія складатиметься із п`яти людей: по однiй особi із кожної фракції. Від Партії регіонів буде Раїса Богатирьова, від комуністів Адам Мартинюк, БЮТ представлятиме Олександр Турчинов, соціалістів Іван Бокий. «Наша Україна» зі своїм кандидатом не визначилася. Як кажуть експерти, саме людина з тимчасової комісії може залишитися і в кріслі спікера.

Воднчоас немає єдності стосовно кількості депутатських комітетів, які винесені на затвердження Раді. Соціалісти пропонують залишити 24 комітети і спеціальну комісію з питань приватизації, яка має конституційний статус. Натомість найчисельніша фракція Регіонів наполягає на збільшенні комітетів – до 28. Суперечка довкола цього триває вже тиждень, і можливо так і не буде розв`язана аж до початку сесії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG