Спеціальні потреби

Єхануров вже дає поради своїм наступникам


Попри те, що домовленості довкола форумвання нового уряду ще далекі від свого завершення, Юрій Єхануров вирішив презентувати програму діяльності для нового коаліційного уряду. Там передбачені цілий ряд економічних показників.

Ліберальна реформаторська політика - це те, що Юрій Єхануров заповідає сповідувати своїм наступникам в уряді. Сьогодні він презентував програму дій, розроблену фахівцями свого уряду, однак втілювати в життя, які зможуть вже вочевидь інші люди. Тому, Єхануров вважає, що саме ця програма може і має стати програмою нового коаліційного уряду. Основні положення програми Єхануров презентував для керінвиків об`єднань українських підприємців.

Основні завдання цієї програми

1) сприяння економічному зростанню;
2) зменшення енергетичної залежності;
3) піднесення міжнародного авторитету України;
4) підвищення відповідальності держави;
5) досягнення європейських стандартів життя;
6) розвиток інтелектуального та культурного потенціалу нації;
7) єднання країни.

Для кожного з них встановлено цільові показники. Головним з них є щорічне зростання ВВП до 2011 року на рівні 6-8%, скорочення частки державних підприємств до 10%, збільшення до 2011 року в 10 разів розміру щорічних прямих іноземних інвестицій в економіку, зменшення енергетичної залежності України з 55% в 2005 році до 38% у 2010 році. Створення умов для рівноправної участі України у світових організаціях. Зокрема, вступ України до СОТ до кінця поточного року, вступ до Організації економічного співробітництва держав до 2015 року, а також створення зони вільної торгівлі з ЄС у 2007 році. Серед соціальних показників до 2008 року розмір пенсій має бути не нижчим від прожиткового мінімуму.

Відповідаючи на питання про те, хто здатен втілити все це у життя, Юрій Єхануров сказав, що вважає свій уряд найкращим, оскільки він втримав ситуацію і заклав підґрунтя для зростання.

Водночас, експерти не надто оптимістично дивляться на перспективи Єханурова залишитися у прем`єрському кріслі. На заваді цьому - третє місце очолюваної ним Нашої України та прем`єрські амбіції Юлії Тимошенко. Тож ймовірно, що презентація програми може стати своєрідним прощанням урядовців з тими, хто працював над цим документом.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG